Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Основен партньор!
Горите - Page 2 6320747X
Latest topics
» Да разменим банери(:
Горите - Page 2 Icon_minitime1Пет Ное 08, 2013 6:16 am by Nova Berry

» Спам нашествие;;
Горите - Page 2 Icon_minitime1Сря Мар 20, 2013 6:23 am by chaos

» Разяснения за групите;
Горите - Page 2 Icon_minitime1Нед Сеп 16, 2012 12:35 am by Nathaniel S. Wildstorm

» Джасмин Балард;
Горите - Page 2 Icon_minitime1Съб Авг 11, 2012 4:20 am by Nathaniel S. Wildstorm

» Исая Вилън;
Горите - Page 2 Icon_minitime1Съб Авг 11, 2012 1:05 am by Nathaniel S. Wildstorm

» Запази си лик;
Горите - Page 2 Icon_minitime1Вто Авг 07, 2012 4:33 am by Nathaniel S. Wildstorm

» Заети и запазени ликове;
Горите - Page 2 Icon_minitime1Вто Авг 07, 2012 4:31 am by Nathaniel S. Wildstorm

» Рекламки
Горите - Page 2 Icon_minitime1Пет Яну 27, 2012 10:58 pm by Drake Gordon

» Спам...за кой ли поред път хД
Горите - Page 2 Icon_minitime1Съб Яну 14, 2012 10:55 am by anyone

» Търся някой за РП
Горите - Page 2 Icon_minitime1Сря Яну 04, 2012 9:11 am by Мелиса Джоунс

» Въпроси
Горите - Page 2 Icon_minitime1Пон Дек 12, 2011 8:09 am by Nathaniel S. Wildstorm

» Да се сприятелим...
Горите - Page 2 Icon_minitime1Пон Дек 05, 2011 8:13 am by Dahlia Malory Fairwell

Вход

Забравих си паролата!



Горите - Page 2 5115215h
Приятели на форума
Горите - Page 2 2554884z

Горите - Page 2 Mybanner

Горите - Page 2 2496170y

Горите - Page 2 Baner4e

Горите - Page 2 34ih7uu





Горите - Page 2 2299019S

Pretty Little Liars-RPG forum

House of Night - един нов свят

Горите - Page 2 2681757A

Photobucket

Горите - Page 2 Banner11

Горите - Page 2 67af94109851f323

Горите - Page 2 2726010b

Горите - Page 2 Untitl13

Горите - Page 2 87933359

Горите - Page 2 486main

Горите - Page 2 2900851s

Горите - Page 2 2895021K



Горите - Page 2 2611282n

Горите - Page 2 3002948a

Горите - Page 2 D500d84183db6bb8

Горите - Page 2 2981009N

Горите - Page 2 Logo-3-1

Горите - Page 2 3087798S

Горите - Page 2 Untitl10

Горите - Page 2 3050046m

Горите - Page 2 3253750Y

Горите - Page 2 Oie_23721446F34bcC71

Горите - Page 2 3469647F

Горите - Page 2 Fr

Горите - Page 2 Untitl15

Горите - Page 2 3186694B

Горите - Page 2 Wienrpg

Горите - Page 2 2378429t

Горите - Page 2 3541731b

Горите - Page 2 3561486b

Горите - Page 2 2940229H

Горите - Page 2 3568923w

Горите - Page 2 Untitl10

Горите - Page 2 Adewc7

Горите - Page 2 4243671D

Горите - Page 2 3670767f

Горите - Page 2 3727433J

Горите - Page 2 3672226e

Горите - Page 2 3739896a

Горите - Page 2 Baner10

Горите - Page 2 001zxd

Горите - Page 2 3847610E

Горите - Page 2 Rpg12

You are not connected. Please login or register

Горите

3 posters

Иди на страница : Previous  1, 2

Go down  Съобщение [Страница 2 от 2]

26Горите - Page 2 Empty Re: Горите Нед Фев 06, 2011 5:33 am

Jenny Flint

Jenny Flint

Явно бях направила поредното грешно движение,когато бях взела тази хъртишка или поне това прецених от реакцията му. За момент отново сведох глава и седнах на леглото. Зачетох се в надписите за момент и не след дълго се обърнах отново към Рикард. Може би той не искаше да се меся в личния му живот или въобще в живота му,но вече беше късно за това. А и всичко това не ми пречеше да кажа това,което мисля.
-Харесва ми.- Казах с усмивка като погледнах мъжа,който се бе тропясъл на леглото. - Предполагам,че всички тези творения са прекрасни. - За секунда погледнах към другите листа по земята.- Наистина би било интересно да се прочетат мислите,който минават през главата на един луд пират. - Допълних като вдигнах още едно листче,което беше наблизо.- Поне аз бих го намерила за много интересно.
Разгънах листчето и с периферното си зрение видях как Ром се настанява съвсем удобно на пода. Хвърлих му един бърз поглед придружен с усмивка,след което върнах погледа си отново на предметите в ръката ми. Колко ли труд беше хвърлил по всичко това? Колко ли години? И сега какво?! Всичко това бе разпокъсано и захвърлено на пода като нищо повече от непотребности. Чувството от по-рано се върна. Но какво можех да направя?! Какво друго можех да направя освен да кажа :
- Съжелявам ...

27Горите - Page 2 Empty Re: Горите Нед Фев 06, 2011 5:54 am

????


Гост

Това вече бе нещо ново за Рикард. Всичко това. Може би за първи път през целия му досегашен човек на някой наистина му пукаше за него, или поне той така си мислеше. И нямаше никакво значение, че този човек бе едно почти непознато момиче пират, което малко по-рано днес се не опитало да го убие. Думите й го бяха накарали да забрави дори за екипажа й... за грабежа и за всички останали глупости, които се бяха натрупали на главата му през последната седмица.
- Аз пък ти благодаря - неочаквано изрече той, а усмивката на лицето му се появи отново. Не, този път не бе онази, самодоволната, тя нямаше място тук. И отново не, след нея нямаше да последва някой истеричен напълно неподходящ за ситуацията смях, въпреки че това можеше да се очаква от човек като Рикард. Всеки друг на нейно място не би казал нищо. Просто би захвърлил смачканото листче отново на земята и би се направил, че нищо подобно не се е случвало. Дали в страх от реакцията му, която можеше да бъде наистина всякаква... или пък по различни други причини. Без значение.
- Всъщност... радвам се, че ти хареса. Предполагам се досещаш, че си първата, която вижда всичко това... Не, че има някакво значение. Я, храна! - в очите му проблесна радостно пламъче и той награби хищно няколко плода наведнъж.
- Май трябва да ти благодаря и за това - Рикард се засмя тихо - Ако приличах поне малко на джентълмен нямаше да те оставя ти да се погрижиш за всичко...
Изобщо не осъзна, че на пиратите не им бе отредено да са джентълмени, а повечето от тях се отвтращаваха от такива... Ала както вече стана ясно многократно - Рикард не бе като другите. И не само защото в мозъкът му се подвизаваха повече частички лудост, октолкото при другите хора, нито пък защо свиреше на пяно или пишеше стихове...

28Горите - Page 2 Empty Re: Горите Нед Фев 06, 2011 6:09 am

Jenny Flint

Jenny Flint

Малко се изненадах,когато каза благодаря.Определено не беше реакцията,която очаквах и за това се радвах. Не исках да ме изгонят от кораба по бързата процедура,защото точно това си представях,че ще стане. След като го изслушах нямаше как да не се засмея,поне малко. Приличаше ми на малко момче,което са похвалили за нещо. Смехът ми не беше под формата на присмиване или нещо такова.
Но тогава нещо друго изникна в главата ми. Ако бяха изпаднали в тази ситуация,ако тя беше първата,която вижда всичко това...Това не означаваше ли всъщност...А сега като се замисля - Къде му беше екипажа?! Не можеше да плава сам... Нали?
Отново се обърнах към Рикард и се зачудих над всички тези въпроси в търсене на отговори. Протегнах се и също взех един плод и за момент се заиграх с него,премятайки го от ръка в ръка. Любопитството ми ме глождеше от вътре и знаех,че много лесно мога да удари в някой нерв,но не можех да не попитам. Освен тишината,която не понасях,просто исках и да узная отговора.
- Е, Рикард...-Казах с лека усмивка.-Каква е твоята история?

29Горите - Page 2 Empty Re: Горите Нед Фев 06, 2011 6:36 am

????


Гост

При нормалния обстоятелства въпрос като този може би би го вбесил. Е, едва ли щеше да накара вената да челото му да потръпне заплашително, погледът му да притъмнее, а гласът му да прогърми разярено из стаята. Но определено би го ядосал...
За миг Рикард се замисли. Това изглежда се оказваше още едно от нещата, за които не бе споменавал пред никого. Ала дали не бе искал, или просто възможността не се бе мяркала пред лицето му? Нямаше нужда от дълги уморителни размисли, за да установи, че имаше по мъничко истина и в двете твърдения. Но нима днес всичко не бе различно?
- Моят живот... аз го определям като една безкрайна приказка, в която действието никога не мърда от обичайното си място, а героите никога не се променят. Но вероятно греша, както за много други неща. Ала истината е, че не си спомням началото на тази история. Банално, но факт. Нямам представа кои са били хората, имали честта да се нарекат мои родители, макар и за кратко. В най-ранния спомен за детството ми стоя уплашен, седнал в един прогнил дървен стол, в средата на някаква необичайно голяма и мрачна стая... А около мен са се скупчили тълпа от съмнително изглеждащи мъже и жени.. вероятно пирати. - Рикард тръсна глава, прогонвайки тази картина от съзнанието си. Не искаше да се връща към детството си, а и кой знае защо беше повече от убеден, че тя не бе реална. И нищо подобно никога не му се бе случвало. - Но не мога да съм сигурен нито за това, нито дори дали споменът е истински. Въображението ми не е особено послушно - обича да си прави номера с разхвърляните картини в главата ми. Но като че ли съм прекалено мекушав, че да го виня...
Ала редполагам се чудиш откъде се е взел този кораб и къде са се дянали всички, които би трябвало да се наричат негов екипаж. Откраднах го преди известно време... - Рикард имаше предвид шест/седем години, но тъй като не помнеше точната цифра, той предпочете да се изради така. - Тогава не бях сам. С мен имаше още трима... Но скоро те намериха много по-добри занимания от безмислените скитосвания на моретата и океаните с мен. А аз се оказах сам. - Нашият герой сви рамене. Не съжаляваше, че се е случило така. Нямаше да го казва, защото щеше да прозвучи като безсмислено и напълно ненужно самохвалство, но той наистина бе по-добре без тях.
- Не ме бива особено много в речите... но сигурно вече си го разбрала. Като всеки един уважаващ себе си луд човечец, предпочитам да задавам въпроси. Затова нека започна с първия... Как успя да намериш това жалко подобие на екипаж? - последва кратък смях. В думите му нямаше злоба, вече не мислеше дори за отмъщението или пък за щетите по кораба. И се надяваше Джени да разбере...

30Горите - Page 2 Empty Re: Горите Пон Фев 07, 2011 8:54 pm

Jenny Flint

Jenny Flint

За момент да се задавя,когато зададе въпроса си, въпреки че бе напълно прав. Екипажа,с който бях дошла до тук не се състоеше от нищо повече от нищожества. Но все пак ми трябваха хора, за който не ме е грижа много много, а и на който животите не са им много скъпи. Както и предположих се беше заформила дори и малка битка, а не исках да жертва екипажа на Натаниел.
- Да кажем,че те бяха познати, който намерих на Тортуга.- Казах с лек нервен смях,защото от страни изглездаше така,все едно съм използвала тези пирати, което като се замисля си беше и истината.- Трябваше ми екипаж,за да дойда тук и да си върне нещо мое. И те паснаха идеално. Не знаех, че нещата ще се развият по този начин.
Несъзнателно почнах да си играя с пръстена на баща ми и се замислих,защо всъщност го исках толкова много... Не ми донасяше нищо повече от лоши спомени, от които никак не бях горда. И все пак... Тогава се сетих,че Рикард все още беше някъде покрай мен,а също така се сетих и че той бе проявил интерес към пръстена. Свалих го и му го показах.
- Това е дрънкулката, заради която се озовах тук и заради нея ме преследваха онези двамата.- Сега се сетих: А защо им бе на тях това?- Беше на баща ми... А колкото до това защо им беше на тях нямам си и на идея.
Отново потънах в мислите си докато наблюдавах как Ром се прозява. Замислих се над тока,което беше казал и мъжа до мен. Семейство ... колко рядко можеше да попаднеш на добро.
-Понякога е по-добре да не познаваш родителите си ... -Промълвих на глас не съзнателно, но бързо се отърсих от тези мисли. - Добре мой ред с въпрос.- Казах и се обърнах към Рикард отново с усмивка. - Как се сдоби с кораба?

31Горите - Page 2 Empty Re: Горите Сря Фев 09, 2011 8:01 am

????


Гост

За миг Рикард остана загледан в очите й... Цял живот бе вярвал в думите, които тя бе изрекла само преди малко. "Понякога е по-добре да не познаваш родителите си " Да, бе го вярвал така, както вярваше, че лудостта му е главната причина главата му все още да стои здраво на раменете му. Но сега... Нещата бяха ли се променили?
Точно в този момент, ако случките в реалния живот се развиваха както в книгите, мозъкът му вежливо щеше да откаже да му се подчини и те щяха да се гледат докато не се стигнеше до дългото неловко мълчание. Но сега, когато нашият герой нямаше ни най-малка нужда от него, той се появи и спокойно, но затова пък достатъчно настоятелно му заповяда да откъсне поглед. И Рик го направи...
- Това е още една от историите, които не са били разказвани. - ухили се той, а лицето му изведнъж грейна. Не, не от спомена, който изникна в съзнанието му, нито от картината на онова момиче , която се появи след него. От какво тогава? Имаше ли значение наистина?...
- Сега ми се струва толкова отдавна... Бяхме трима... - за момент той замълча, но бързо продължи, пропускайки имената на мистериозните му другари - Разполагахме с една стара дървена лодка, с която дори не си спомням откъде се бяхме сдобили. Колкото до планът ни... не беше от най-добрите. Изкачихме се по мрежите острани. Гласът на Джейк прогърмя заплашително и всички наскачаха в спасителните лодки. - Рикард отново се засмя, осъзнавайки как бе прозвучало това изречение - Всъщност просто се развикахме за скали пред кораба... А екипажът, който успяхме да изгоним, в интерес на истината беше повече от жалък. Но определено бих го направил пак. Жалко само, че... не знам защо, но имам чувството, че няма да се получи...
И ето, че този път неловкото мълчание се възрази в тясната каюта. Шмугна се през отворения прозорец и се просмука през студения въздух.
- И така, струва ми се, че отново е мой ред. Откъде си, как се озова тук, в Порт Роял? Каква е твоята история? - изречe бавно нашият герой.

32Горите - Page 2 Empty Re: Горите Съб Фев 26, 2011 10:35 pm

Jenny Flint

Jenny Flint

Нямаше как да избягаме от неловкото мълчание, което се спусна над нас за около минута, нарушавано само от лекото ръмжене на Ром, което си нямах и на представа какво го предизвиква. Е, както и да е, всичко това изчезна в миг, когато Рикард ме попита за моето минало. Повечето хора избягваха този въпрос. Все пак новината за убийството на баща ми доста бързо се разпространи, но ето че имаше и още хора, които не знаят за това.
-Ами, родена съм на Сейнт Джон и отраснах там с баба си. Майка ми е починала при раждането...
Започнах разказа, като бях твърдо решена да пропусна кървавите подробности, които в повечето случаи караха другите да стоят на далеч. Избягвах да гледам мъжа до мен в очите, защото дори пропускането на някой данни да не е лъжа, аз го чувствах като такова, а когато лъжа никога не гледам човека в очите. Лека усмивка се плъзна на лицето ми, с което се надявах да стане ясно,че миналото ми не е болезнено. След секунди вече бях на крака и отидох до тигъра, като седнах до него.
-Когато бях на седем, баща ми дойде да ме вземе и тогава разбрах,че той е капитан на пиратски кораб. Така че може да се каже,че и аз станах пират на 7. От тогава, докато навърших 16 живота ми беше като на всяко друго момиче на кораб управляван от пирати. Но тогава баща ми умря и аз станах капитан...
След като приключих с разказа си вече ми бе по-спокойно и най-после успях да откъсна очи от козината на Ром и да погледна Рикард с вече по-самоуверена усмивка.
-...Това е моята история.

33Горите - Page 2 Empty Re: Горите Чет Мар 10, 2011 1:13 am

Anne Elizabeth Boleyn

Anne Elizabeth Boleyn

Тъмнокоската вкрайна сметка бе намерила начин да се набави с най-необходимите й нещо, а всъшност и дрехи. Бе ги откраднала. Но все пак си бяха дрехи. Всъшност не знаеше от кой точно ги бе откраднала, тъй като на корабът, който ограби нямаше никого.
Може би за добър късмет, в който героинята ни не вярваше всъшност, дрехите й бяха помярка и дори бяха нови, не бяха някои снобарски рокли, а просто пиратски панталони, блузки, потници, ризи и дори едни ботуши.
Ан се премени набързо и хвърли вмирисаните изпокъсани дрехи, с които бе абортирала от предния й коръб и бе изоставила иначе казано, семейството си. Тя излезе навън за разходка и евентуално да намери нещо за хапване. Отдалечи се доста от домът си, ала това не я притесняваше - бе отраснала на пиратски коръб и се наслаждаваше на сушата, но все пак морето, океана й липсваше и се придържаше близо до водите. Затова и най-вероятно се бе озовала именно на подобно място. Горичка със достатъчно вода, че да се чувства добре и да се усамоти.
Тя пишеше много стихове и прочие и извади стар тефтер със леко зацапани корици, извади една писалка и седна край стъблото на едно дърво и се облегна одобно. Кората леко дразнеше нежната й мека кожа, ала не бе глезла. Тя започна да записва някои мисли. Най-много пишеше за местата на които е била, неща които е видяла. Описваше пейзажи. Не искаше да забрави нито една картина.

34Горите - Page 2 Empty Re: Горите Съб Мар 12, 2011 1:29 am

????


Гост

С бавни крачки той си проправяше път измежду протегнатите бодливи ръце на няколкото неподрязани храста, пребиваващи пред каменните стени на именито.Измърмори няколко думи, които биха изкарали няко някоя въздишка на възмужение от намазаните с два пръста червило устни на някоя дама, считаща се за представител на аристокрацията и елита.
Още няколко крачки и обувката му се срещна с твърдото сиво туловище на една емигрираща тухла, излязла от обичайната си роля, която и бе отредена на сцената на живота, а именно да запълва конструкцията на витата пътека пред "дома" на Кристофър.Явно днес всичко бе против излизането на нашия герой.Като се започне от интонацията, с която обичната му гувернантка го пресрещна само миг преди да усети студения сутрешен вятър в лицето си и се стигнеше до всички онези малки детайли, които стояха скрити под облак прах за очите му.Сякаш седяха отсрани и съд зловещи усмивки на лицата крояха поредната подлост, която да се прекърши намеренията му, които именно сега бяха свързани с желанието да се откъсне поне за миг от цялата тази суетня, която вървеше ръка за ръка с тежеста на бремето да си аристократ.Хората, които не приспадаха към това общество, вярваха, че елита живее в охолство и разкош и единствените му терзание са свързано с това, какво да облече за поредния лъскав прием.Е, може би имаше и такива аристократи, някъде там зад мъглата.Ала Кристофър виждаше, образно казано, другата страна на монетата.Приемите си бяха пълна скука, а да се подчиняваш на определените морални порядки, бе окова, от която човек трудно можеше да се оттърве.
Вече бе минала година откакто нашият герой бе напуснал родната Ангрия.И все още не можеше да свикне...Бегло познаваше околните пътеки и лесно можеше да се загуби.Факта се подсилваше от онази безбрежна и всеобхващаща мъгла пред очите му.Днес бе по-тъмно от обичайно и размазаните образи бяха още по-неясни.
Времето продължаваше да лети, а той бе толкова погълнат от мислите си, че не осъзна кога е навлязъл в гората.Протегна ръка настрани и усети бодливите клони на един храст, седящ само на сантиметри от него.Рязко отдръпна пръстите си.Няколко капки кръв прорязаха бледата му кожа.
Как само мразеше онова ужасно чувство на безпомощност, което успя да се промъкне в зялостната картинка и да го удари с все сила.
Още няколко ругатни излязоха от пресъхналите му устни.
Успя да различи стеблото на едно дърво и се свлече безпомощно до него.Вдигна глава нагоре и усети няколко студени капки върх челото си.
Равномерното му дишане бе единственото, което се чуваше наоколо...или пък не...

35Горите - Page 2 Empty Re: Горите Нед Мар 13, 2011 2:29 am

Anne Elizabeth Boleyn

Anne Elizabeth Boleyn

Умислена тя вдигна внимателно главата си, сякаш беше дебнеща котка, чиито живот е застрашен. Огледа се наоколо и веднага долови шума. Може би бе неприятел? Друг пират? Или просто животно? Не.. Шумът бе прекалено явен, никой представляващ заплаха, било то човек или животно, не би се движил така шумно. Така открито. Още повече в такава тропична гора.. Но въпреки всичко Ан опипа жартиера на дясното си бедро, където държеше камата си. Една доста специфична кама, със странна релефна дръжка, струваща цяло състояние, но не веднъж я бе оттървавала от неприятности и опасности. Да бъдеш момиче в пиратския свят не бе лесно занимание, имаше куп долни пирати опитващи се да се възползват от ''малката беззащитна'' Ан-Елизабет.
След като се обеди, че камата й бе само на едно движение разтояние от ръката й, тя бе заела и удобна позиция за нападение. Но когато от храстите шумът приближи тя присви очи. Извади камата си..
Неволен стон се изпусна от бледите й устни и очите й възвърнаха същата си заоблена форма на кристални топки. Това бе някакво момче, аристократ. Той бе сам, без охрана, без придружител, но още по-чудното бе, че имаше някакъв вид проблем. Или се правеше или наистина момчето не виждаше.
Изведнъж нотка на съчувствие се прокрадна у жестоката пиратка и тя прибра камата си и се огледа. Момчето не я забелязваше и едва се добра, кървейки, до дънера на една дърво. Той седна очевидно незнаейки, че не бе сам.
Ан стана ловко и почти безшумно и се заприближава към момчето. Красавицата не знаеше дали е напълно сляп или нещо му се бе случило и бе временно състояние. Тя го огледа от сигурно разтояние. Можеше да бъде и капан. Да може би малджия капитан Смит, момчето с което бе израстнала, сина на пиратът който я бе отгледал, а след това бе разкрил истината за убийството на родителите й, на рода Болейн, на нейното отвличане с цел да я отстранят за да не стане кралица, да сина на този добър капитан Смит, който тя бе напуснала. Тя бе избягала от коръба и сега можеше само да предполага какво ставаше там, младото момче навярно бе капитан, след смъртта на баща си, сигурно я търсеха и вероятно със малко власт и пари бе наредил на някой да я намери и да я заведе обратно. Ала Ан искаше да отмъсти на кралицата! Не искаше да бъди кралица, макар че бе Болейн.Макар, че бе наследница на Тюдорите, тя искаше отмъщение.
Тя направи няколко крачки към седящото безпомощнж момче. Коленичи до него и леко огриженото й лице се сбръчка
- Добре ли си? - меденият й глас се чу да излиза от устните й.

36Горите - Page 2 Empty Re: Горите Нед Мар 20, 2011 1:21 am

????


Гост

Женски глас го изтръгна от мислите му, принуждавайки го да се напрегне целия.
-Добре ли си?
интересен въпрос наистина.Напръв поглед лесен, ала предизвикващ каша в главата му.От една страна бе добре.Не го болеше нищо, с изключение на това, че бе гладен, но това можеше да почака...Ала това, че не виждаше лицето на събеседницата си, го притесняваше.Предишния път, когато го засърбяха краката за една разходка, бе попаднал право при най-големия си страх, а именно пиратите.Нищо не изключваше и сега да бе станало абсолюно същото...
Присви очи в опит да различи чертите и или някой детай, даващ му повече информация за нея.Ала какпо обикновено само мъгла..силуетът и бе размазан, сякаш ги делеше някоя стъклена стена, непочиствана от месеци.
-Зависи-отвърна най-после Кристофър.-Ако отговориш на следващия ми въпрос положително, значи съм в опастност.А тоа само по себе си значи, че няма как да съм добре...
Замълча за миг и реши, че ще е най-добре да се изправи.
-Кажи ми..пират ли си?
Нещо го караше да вярва, че тя не е аристократка.ЗАщото, наистина, коя аристократка би се разхождала тоно тук ..Повечето представителки на това общесто си падаха по различен тип дестинации.Дестинации, които не включваха кал и трева, потенциални заплахи за чисто новата им рокля, внесена направо от скъпата шивачница на някой бутик в Лондон.

Пп:извинявам се за забавянето и за краткия пост...

37Горите - Page 2 Empty Re: Горите Нед Мар 20, 2011 7:17 am

Anne Elizabeth Boleyn

Anne Elizabeth Boleyn

Ан внимателно следеше изражението на събеседника си. Така бе свикнала да бъде нащрек, да се вледенява и да наблюдава противника си, да ограбва, да убива. Тя би израснала като пират. Тя се бе превърнала в това - макар в кръвта й да течеше кръв на владетел, кръв от династията на Тюдорите, примесена с тази на семейство Болейн и Хауърд. Да Ан-Елизабет Болейн, бе пряка наследничка на Тюдорите, чиято династия бе приключила така несправедливо - останала без преки наследници..
Затова й се бяха случили всички нещастия, затова бе кръгъл сирак, затова отрасна на пиратски кораб - а кралицата, Кралицата на Англия, навярно сега пиеше чай, наслаждавайки се на скъпия си разюздан съпруг Джордж IV. Всъшност Ан-Елизабет бе научивла доста неща за положението им сега.. Тронът бе несигурен. Кралят скоро щеше да умре, носеха се слухове отсам на там. Но тронът беше без наследник.. По право бе наред брат му, ала не и ако Ан се появеше - претендирайки кръвните си връзки. Да това щеше да бъде поврат в Англия.
Но Ан не знаеше,по-скоро не бе сигурна че иска да загърби миналото си. Не всъшност тя искаше да остане пиратка, искаше да има собствен кораб и екипаж..
Въпросът на момчето я секна, сякаш бе изгорила ръката си на нагорещен котлон.. Тя не можеше да отговори на въпросът му.. Не знаеше какво беше. Родена да бъде кралица, превърнала се в пират.
- По закон съм бъдеща кралица, с отнето наследство - заяви тя тържествено и наведе глава - а по воля, аз съм пират - довърши и при последната дума пламъче пламна в очите й. Тя се чудеше защо всичко бе така объркано за нея. Защо не се бе родила както обикновените хора. Раждаш се аристократ - ставаш аристократ. Раждаш се пират - оставаш пират..
- Наследник съм,ала дял не ми се пада - произнесе тя с рождения си английски акцент и странна усмивка заигра на лицето. Така лаконичното й изражение, сякаш въплатило хитроумието на пра-пра-пра леля й, завършила трагично на бесилото- да това бе и другата загатка в семейство Болейн. Защо всъшност Ан-Елизабет, бе одрала, буквално, кожата на Ан Болейн, на която бе и кръстена. Никой не знаеше, но слуховете се носеха още след раждането й, а именно за това се случи всичко, затова тя остана без семейство.

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 2 от 2]

Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите