Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Основен партньор!
Балната зала 6320747X
Latest topics
» Да разменим банери(:
Балната зала Icon_minitime1Пет Ное 08, 2013 6:16 am by Nova Berry

» Спам нашествие;;
Балната зала Icon_minitime1Сря Мар 20, 2013 6:23 am by chaos

» Разяснения за групите;
Балната зала Icon_minitime1Нед Сеп 16, 2012 12:35 am by Nathaniel S. Wildstorm

» Джасмин Балард;
Балната зала Icon_minitime1Съб Авг 11, 2012 4:20 am by Nathaniel S. Wildstorm

» Исая Вилън;
Балната зала Icon_minitime1Съб Авг 11, 2012 1:05 am by Nathaniel S. Wildstorm

» Запази си лик;
Балната зала Icon_minitime1Вто Авг 07, 2012 4:33 am by Nathaniel S. Wildstorm

» Заети и запазени ликове;
Балната зала Icon_minitime1Вто Авг 07, 2012 4:31 am by Nathaniel S. Wildstorm

» Рекламки
Балната зала Icon_minitime1Пет Яну 27, 2012 10:58 pm by Drake Gordon

» Спам...за кой ли поред път хД
Балната зала Icon_minitime1Съб Яну 14, 2012 10:55 am by anyone

» Търся някой за РП
Балната зала Icon_minitime1Сря Яну 04, 2012 9:11 am by Мелиса Джоунс

» Въпроси
Балната зала Icon_minitime1Пон Дек 12, 2011 8:09 am by Nathaniel S. Wildstorm

» Да се сприятелим...
Балната зала Icon_minitime1Пон Дек 05, 2011 8:13 am by Dahlia Malory Fairwell

Вход

Забравих си паролата!



Similar topics
    Балната зала 5115215h
    Приятели на форума
    Балната зала 2554884z

    Балната зала Mybanner

    Балната зала 2496170y

    Балната зала Baner4e

    Балната зала 34ih7uu





    Балната зала 2299019S

    Pretty Little Liars-RPG forum

    House of Night - един нов свят

    Балната зала 2681757A

    Photobucket

    Балната зала Banner11

    Балната зала 67af94109851f323

    Балната зала 2726010b

    Балната зала Untitl13

    Балната зала 87933359

    Балната зала 486main

    Балната зала 2900851s

    Балната зала 2895021K



    Балната зала 2611282n

    Балната зала 3002948a

    Балната зала D500d84183db6bb8

    Балната зала 2981009N

    Балната зала Logo-3-1

    Балната зала 3087798S

    Балната зала Untitl10

    Балната зала 3050046m

    Балната зала 3253750Y

    Балната зала Oie_23721446F34bcC71

    Балната зала 3469647F

    Балната зала Fr

    Балната зала Untitl15

    Балната зала 3186694B

    Балната зала Wienrpg

    Балната зала 2378429t

    Балната зала 3541731b

    Балната зала 3561486b

    Балната зала 2940229H

    Балната зала 3568923w

    Балната зала Untitl10

    Балната зала Adewc7

    Балната зала 4243671D

    Балната зала 3670767f

    Балната зала 3727433J

    Балната зала 3672226e

    Балната зала 3739896a

    Балната зала Baner10

    Балната зала 001zxd

    Балната зала 3847610E

    Балната зала Rpg12

    You are not connected. Please login or register

    Балната зала

    +4
    Jenny Flint
    Nathaniel S. Wildstorm
    Вишъс Фюри Райдър
    Алис Старк Валерион
    8 posters

    Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

    1Балната зала Empty Балната зала Вто Фев 22, 2011 8:09 am

    Алис Старк Валерион

    Алис Старк Валерион

    Балната зала 2764969Z




    Балната зала на имението "Валерион" със сигурност можеше да спечели конкурс за една от най-големите стаи съществували някога. Имаше само две мънички подробност, която развалявашя блясъка на тази прекрасна възможнос. Първо, все още не се бе пръкнал щурия аристократ, който под звуците на някаква прекрасна мелодия щеше да обяви началото на този конкурс. И второ - сред собсвениците на имението не се подвизаваше никой толкова побъркан, че да изяви желание за участие в нещо толкова... хм... безполезно. Вярно, всеки нормален човек би го сметнал за шантаво и дори забавно /зависи от гледната точка/, но за представителите на аристократските фамилии такива неща не представляваха нищо повече от един съвсем безсмислен начин за губене на толкова им ценното време.




    И най-накрая роклята си оказа готова.Казах ли, че мразя бяло?
    Един поглед към огледалото и осъзнах, че меко казано не приличам на нищо.А как само исках да навлека чифт панталони...прилежно откраднати от шкафа на Дейлън..Дейлън, който бе заминал.Естествено, защо ли да присъства на сватба, която сам бе скалъпил..
    Натиснах дръжката на вратата и лекото изскърцване ме отведе отново в реалонстта.По дяволите, днес се омъжвах, но явно тази информация бе твърде трудна за смилане, защото мозакът ми продължаваше да се тресе от моментното вцепенение..Моментно друг път.Вече цяла сутрин кръжах от стая в стая подобно на някой нещастен чапшаф, подмятан от студения вятър.
    Стъпка напред и ето, че вече виждах залата.Студеното време ни бе принудило да проведем церемонията на закрито.А това не ми харесваше..
    А до мен нямаше никого.Нито баща, който да ме заведе до “олтара”, нито брат, който да го замести, нито майка, която да се суети около приготовленията.Просто едно празно пространство...
    Тази сватба щеше да сложи край на разбъркания ми любовен живот.Най-накрая всичко щеше да е подредено.И кашите щяха да се оправят.
    Още няколко крачки..Плъзнах ръка по парапета и поех дълбоко въздух.
    -Почна се-промърморих на себе си и единственото, което направих бе, да подължа да слизам по праморните стълби
    Най-накрая свършиха..А с тях и времето ми за размисъл.
    Скромната сватба, която бе поискал Вишъс бе факт..За пръв път залата не бе препълнена догоре.На повечето приеми тук едва се дишаше..Но не и днес.Да, определено бе специален ден.

    2Балната зала Empty Re: Балната зала Вто Фев 22, 2011 10:15 am

    Вишъс Фюри Райдър

    Вишъс Фюри Райдър

    Вишъс крачеше напред-назад из огромната стая в която се намираше. Костюма му го дразнеше изключително много...Комодора беше свикнал да си се разхожда...ами да се разхожда с доста по-удобни дрехи...Друга причина за нервното крачене беше не какво да е ,а сватбата му. Втората сватба на която щеше да присъства. За него не беше нормално да е нервен ,обикновенно беше спокоен и уравновесен ,както се полага за един главнокомандващ...Сега обаче нервите му бяха на път да го убият. Женеше се!
    "Дишай!" - заповяда си на ум комодора и се спря на едно място...
    Щеше да се ожени за една прекрасна млада дама ,а след това щеше да изпълни всеки един от плановете си. Ако всичко минеше както трябва комодора щеше да има щастлив брак ,огромно богатство и изключителна влас...Последното му трябваше повече от всичко. Комодора искаше да прочисти града от пиратите и това бе причината да се съгласи да скочи в "свещен съюз" с почти непозната...
    Тик-так и БУМ време беше да отиде в залата...Не беше трудно да я открие. Въпреки малкото присъстващи шума който правеха се познаваше от далеч...Втората му сватба щеше да започне само след един миг...Един кратък миг ,а после още един и щеше да е зает мъж ,щеше да започне да изгражда семейство и да гони жена си из двора заедно с децата ,за да вземат бутилката уиски ,която е откраднала...Мисълта за такова бъдеще го накара да се засмее и гръмогласния му смях се разнесе из коридора ,а после достигна и тълпата ,която не му обърна особенно внимание.
    Началото...Сега започваше всичко...

    3Балната зала Empty Re: Балната зала Вто Фев 22, 2011 11:11 pm

    Nathaniel S. Wildstorm

    Nathaniel S. Wildstorm

    Натаниел смяташе, че единственото позитивно на сватбите е алкохолът.И понеже домакините черпеха, беше срамота да не ги уважиш.Ето това бе причината отново да посегне към кехлибарената течност с етикет ром.
    Цялото градче вече знаеше, че Алис Старк Валерион, известна като сестрата на губернатора и Вишъс Фюри Райдър, известен като местния комодор, щяха да се женят.Имаше много причини, които отведоха Самър обратно в голямата бална зала.Първо, трябваше да разпита графинята.Тя знаеше нещо за него..Е, самият Уайлдсторм не бе сигурен, че иска да се запознава с миналото си.Голямото петно, обхващащо спомените му свързани с най-ранните му години, не му пречеше особено.И все пак..да, по дяволите, беше любопитен.Втората причина бе младоженецът.Комодорът бе прострелял нашия герой, а това си беше престъпление...Натаниел не можеше да го преглътне.И най-добре щеше да е да развали сватбата му.
    Обичайните заподозрени както обикновенно си оставаха Джени и Анабет.Двете му най-верни помощници бяха с него.
    Естествено, вече нямаше аристократ, който да не познава сините очи на Самър...Факт, сформирал се от куп неприятни стечения на обстоятелствата.Но малко дегизировка свърши своята работа, умило или не съвсем, прикриваща най-отличителните му черти.Натаниел бе цъфнал малко преди официалната церемония да почне и бе ...хъм, пооткраднал дрехите на един от икономите, грижещи се за поканите...
    Сивата перука кротко лежеше върху главата му, а пиратските дрехи бяха заменени от костюм, прилягащ повече на някой пингвин.Бяла яка и черен фраг..
    Уайлдсторм смръщи вежди, но реши, че ще преглътне неудобствата.В името на благородната кауза.Не, че каузата бе благородна...Всъщност благородство и цялото му семейство със сроден корен, бяха думи, които не фигурираха в речника на Натаниел..
    Естествено, към облеклото на иконом бяха прибавени и няколко ...детайла.Любимият му нож с дръжка от слонова кост отново бе в готовност и нащрек, за да спаси господаря си, ако нещата станат напечени.Щпагите бяха скрити в близките храсти и оставаше само съществената част на плана..
    План...
    Това предизвика смях у Натаниел.Та той нямаше план.Това не бе по неговата част и неведнъж го бе доказвал.Трябваше само да се добере до графинята.
    И като говорехме за същества от женски род..
    Натаниел завъртя глава първо наляво, после надясно.Увери се, че е сам и надигна манерката с ром.Ухили се самодоволно и я прибра в джоба.
    Застана пред стъклените врати и както подобава на един иконом си лепна една "мила" усмивка и започна да проверява поканите.
    Сватбата бе скромна.Нетипично за богатите...и все пак така щеше да е по-лесно за него,, останалите пирати и...Джени.Затърси я с поглед из залата и нещо му подсказваше, че няма да я открие лесно.Но това бе добре..значи дегизировката си вършеше работата.

    4Балната зала Empty Re: Балната зала Сря Фев 23, 2011 6:45 am

    Jenny Flint

    Jenny Flint

    Защо винаги в плановете трябваше да има част,в която аз съм облечена в рокля?! Това бе главната мисъл забита в така или иначе объркания ми мозък благодарение на Натаниел. Как му бе скимнало да отвлича графинята на сватбата ѝ?! А как се бе сетил да ни кажа едва един ден преди така наречения план да е тръгнал в действие?!
    Както и да е...Сега трябва да се съсредоточа върху друго. Намирах се в доста тясно помещение, ако беше малко по-светло сигурно щях да мога и да различа,че това всъщност е килер,но да се върнем на темата. На пода лежеше зашеметено момиче, което бе оставено само по бельо. Ето до това водят идеите на капитана. Трябваха ми дрехите ѝ, за да мога да присъствам на сватбата, след като не можах да си намеря покана. Та в момента, аз бях облечена в черна рокля с бяла престилка отгоре. Сериозно?! Така ще изглеждат слугите на сватбата?! Е, като се замисля икономите бяха също в черно и бяло, така че всичко трябваше да е наред.
    Не след дълго бях готова и излязох от малката стайчка като я заключих след себе си. Огледах се,за да съм сигурна, че никой не е видял престъпленията ми. Облегнах се на стената за секунда, размишлявайки какво точно се очакваше от мен сега. Но тогава се сетих,че всъщност нямаме план и за пореден път бяхме влезли неподготвени в паста на звяра. Усетих как погледа ми става по-суров, но вече бе прекалено късно,за да се занимавам с този проблем. Точно се отблъсквах от стената, когато от някъде се появи една доста възрастна камериерка, която ме изгледа изключително строго. Отстъпих крачна назад несъзнателно,а тя дойде до мен и хвана ръката ми, като почна да ме дърпа към входната врата. За момент наистина си помислих, че съм разкрита, но тогава жената заговори:
    -Вие, новите сте изключително мързеливи! По цял ден подпирате стените на имението да не се срутят!- Започна тя, като вече бяхме пред залата.Беше ми изключително трудно да я следвам със същата скорост като нейната благодарение да допълненията към тоалета ми. Едно, от които беше сабята ми прикрипена за десния ми крак. Добре че беше ножницата, иначе вече да съм станала инвалит. Благодарение на това приспособление леко накуцвах,но почти незабележимо.- Стой тук и помагай на гостите ако имат нужда от нещо!
    След тези заповеди тя изчезна на някъде,а аз останах като потресена. Къде се намирах?! Ако не греша точно пред залата,в която щеше да се състой сватбата и нямах ни най-малка идея как трябва да се държа. Огледах се,но както обихновенно не видях никой. Защо трябваше да се маскират толкова добре?! Да се надяваме,че ако някой ‘пират’ мине покрай мен ще ме познае...

    5Балната зала Empty Re: Балната зала Сря Фев 23, 2011 8:17 am

    Drake Gordon

    Drake Gordon

    Бла, бла, бла. Бал! Сватби! Ъъъ ..
    Дрейк бе отгчен както никога. "Стратегия" помисли си иронично, докато с мъки се опитваше да закопчее един от онези тесни, присъщи за аристикратите панталони, които ти сплескват задника. Едва бе преглътнал унижението от подобно действие. Кой знае колко сконфузено би се почувствал ако по време на битката /дано, дано да имаше такава/ тези дяволски гащи го предадяха и се цепнеха в лицето на противника му? Е, поне щеше да спечели малко време заради объркването, в случай че нещата поемеха в тази посока.
    Изпуфтя и се размърда неудобно, като се опитваше да нагоди коварните "дрехи".
    Реши да гледа от добрата страна на ситуацията. Щеше да провали аристократска сватба! Щеше да изтърси прахоляка от задните части на смотаняците от флотата, а после да се натъпче, до степен такава, че да не може да излезе от тоалетната близо седмица.
    Пъхна оръжието във вътрешният джоб на сакото си. Леле тези неща имаха толкова джобове! За сметка на това пък, не намираше място на панталоните, където за закачи сабята.
    Странна работа...
    Влезе в залата, където водени от такта ритмично се поклащаха дами в огромни рокли и мъже .. които сякаш бяха обули чорапогащи...

    6Балната зала Empty Re: Балната зала Сря Фев 23, 2011 9:05 am

    Victoria Nightingale

    Victoria Nightingale

    Прием. Сватба. Бал. Бездействие.
    Думите си бяха синоними за Виктория, която съвсем небрежно зяпаше в някаква ваза с цветя. Отегчаваше се с всяка изминала секунда, още повече, че булката бе хукнала на някъде, тъкмо когато се очакваше да каже "да" на доживотния затвор. Тъмнокосата поклати съвсем леко глава, оставайки все така откъсната от множеството. Някаква групичка от изискани дами стоеше близо до нея и си шушукаше настоятелно, опитвайки се да открие причината за действията на младата дама. Сред тях беше и Соня, "любимата" сестра на Найтингейл, която най-вероятно замисляше поредния начин да очисти по-голямата си сестра. Вик се усмихна едва доловимо и предизвикателно надигна като за наздравица някаква чаша, която намери на масата до себе си. Другата жена изсумтя презрително и отново се потопи във водовъртежа от празни приказки.
    "Убий ме, Боже, моля те, убий ме."
    Аристократката отпи огромна глътка от чашата и я остави настрани. Мразеше да присъства на подобни събития. Да, наистина бе научена как да се сдържа по принцип и да се преструва на страшно заинтересована, но сега имаше чувството, че иска да убие някого. Няма значение кого. Важното бе да си изкара гнева, но ако започнеше сега да си търси неприятни личности за затриване имаше шанс да изпразни напълно залата. Което не беше лоша идея. Но пък съвсем неподходяща за дама с нейното положение. Тъмнокосата стисна юмруци и присви очи - надяваше се булката да се върне възможно най-бързо в залата, за да се приключва с този прием. Чувстваше се като светулка в кибрит, която отчаяно се опитва да се освободи, но онзи, който държи малката кутийка не й дава шанс.

    7Балната зала Empty Re: Балната зала Сря Фев 23, 2011 10:14 am

    Вишъс Фюри Райдър

    Вишъс Фюри Райдър

    Булката избяга ,но тържяството продължи. Никой не беше посмял да каже и дума след непредвиденото бягство...Може би защото горилите от екипажа на Ви се бяха разпръснали из цялата зала и се отличаваха доста лесно тъй като бяха или полуголи или с тип пиратско облекло. Вишъс от своя страна беше с костюм ,но бе решил да се преоблече и без това беше неговата сватба ,ако искаше и гол можеше да отиде. Беше облякъл униформата си ,която беше със съвсем малко по-удобна от кослюма и варянта да се разхожда гол до изкушаваше доста.
    Вишъс беше в пълно военно снарежение ,все едно се бе подготвил за битка ,но в общи линии просто така повеляваше да се облича от сватби до погребения ,от скучни приеми до разходка из града. Тази униформа беше нещото което трябваше да носи на приемите и за съжеление му се налагаше да я носи и на сватбата си. Да ,бе решил на церемонията да е с костюм ,но какво да се прави булката му избяга и сега поне щеше да е подготвен за втория опит.
    Като стана дума за булката в главата на Ви се въртеше само една мисъл...Къде е отишла прелестната му бъдеща съпруга?
    Е ,да имаше и друга мисъл...Уиски!!!
    Комодора бавно се насочи към един от сервитьорите и си взе една чаша шампанско ,а сервитьора се затича към кухнята ,за да му донесе уискито. На една глътка се справи с шампанското ,а после и с уискито и сега оглеждаше залата. Аристократи ,някой непознати ,но в общи линии сватбата беше в тесен кръг. Най-много изпълкваха хората на Ви. Те охраняваха периметъра и оглеждаха за пирати...Кой би предположил ,че закуравели престъпници ,убийци ,крадци и т.н ще служат на флота. Да Вишъс беше виновен и той ги бе обедил. Всеки един от тях му дължеше живота си и сега този екипаж бе единственото му семейство.
    -Шефе открихме това! - със строг ,груб и доста студен тон каза един от мъжете ,обръщайки се към Ви. В ръцете си държеше няколко шпаги.
    -Остави ги някъде на сигорно! Далеч от гостите! Освен това искам да прегледате всеки един от гостите и служителите! Имам предчувствие... - заповяда Вишъс и изпи още една чаша шампанско ,а след това се насочи към олтара и се заговори със свещенника...Обсъждаха греховете на Ви ,който бяха изключително много...

    8Балната зала Empty Re: Балната зала Сря Фев 23, 2011 6:13 pm

    Anne Elizabeth Boleyn

    Anne Elizabeth Boleyn

    Drake Gordon написа:Бла, бла, бла. Бал! Сватби! Ъъъ ..
    Дрейк бе отгчен както никога. "Стратегия" помисли си иронично, докато с мъки се опитваше да закопчее един от онези тесни, присъщи за аристикратите панталони, които ти сплескват задника. Едва бе преглътнал унижението от подобно действие. Кой знае колко сконфузено би се почувствал ако по време на битката /дано, дано да имаше такава/ тези дяволски гащи го предадяха и се цепнеха в лицето на противника му? Е, поне щеше да спечели малко време заради объркването, в случай че нещата поемеха в тази посока.
    Изпуфтя и се размърда неудобно, като се опитваше да нагоди коварните "дрехи".
    Реши да гледа от добрата страна на ситуацията. Щеше да провали аристократска сватба! Щеше да изтърси прахоляка от задните части на смотаняците от флотата, а после да се натъпче, до степен такава, че да не може да излезе от тоалетната близо седмица.
    Пъхна оръжието във вътрешният джоб на сакото си. Леле тези неща имаха толкова джобове! За сметка на това пък, не намираше място на панталоните, където за закачи сабята.
    Странна работа...
    Влезе в залата, където водени от такта ритмично се поклащаха дами в огромни рокли и мъже .. които сякаш бяха обули чорапогащи...

    Сватба. Тази дума накара съзнанието на Ан да я човърка и ровичка дълго
    време. Момичето не познаваше никого, като изключим пияницата от
    кръчмата. Но и не й пречеше да отиде там. На сватбата. И не за да види
    светските аристократи, от които вероятно по кръв тя бе много над тях -
    тя бе родена кралица - израснала пират. И се гордееше. Беше горда, че е
    имала такъв живот макар и в постоянно движение,бе получила всичко
    необходимо.
    Тази сватба привличаше Ан с друго - възможността да
    открадне разни неща. Храна, пиене, дребни богатства - да като пират, тя
    бе умела както със шпагата си, така и с краденето, а ако й се наложеше
    като жена би омаяла всеки.
    За целта обаче трябваше да се дигизира. Определено това бе трудната част, но някак нашата героиня откри вечерна рокля
    и бързо се намъкна в нея. Нищо не направи с косата си, остави я
    спусната каквато й беше. Да определено нямаше вид на пират сега. Освен в
    очите й. Тя нямаше да пропусне оръжието си и бързо мушна една кама в
    жартиера си, хладното устрие опря у бедрото й и кожата й леко настръхна.
    Е красавицата бе готова за подвизи и тръгна.
    .................................................................
    Бързо
    стигна до балната зала, трябваха й само 5 минути да се ориентира. Къде
    държаха запасите храни, кои бяха богатите и дори разпозна пирати, които
    се готвеха за незнайно за нея нападение. Виждаше младоженецът, но не и
    булката. Тя реши да се присъедини към един пират, поне така мислеше Ан и
    тръгна към него. Тя бързо прекоси залата, сякаш бе невидима,а
    танцуващите хора дори не й обърнаха внимание. Застана до пирата.
    -
    Привет - усмихна се и го погледна с периферието си красивата пиратка, а
    после го стрелна с очи. Да отблизо наистина личеше, че това момче бе
    пират. Макар и дегизиран.

    9Балната зала Empty Re: Балната зала Чет Фев 24, 2011 6:54 am

    Drake Gordon

    Drake Gordon

    Тесните панталони изцеждаха "чувствителната" душица на пирата. Или по скоро .. задника и някои други части от тялото. Едвам се сдържаше да не побегне с писъци. Е, не в прекият смисъл, но му беше страшно трудно да се движи, камо ли да стои с онази усмивка на лицето, както бе по план. Идваше му да се развика едно хубаво на Нептун за дето го беше принудил. Знаеше си че капитана им си го връща.
    Смръщи се и едва забележимо се опита да смъкне панталоните надолу, колкото да може да ходи. Без успех.
    - Защоооо - простена тихо, след което лепна ухилената физиономия и започна да шари с поглед.
    - Привет - чу се от лявата му страна. Черните му, палави очи мигновенно насочиха взора си към познато лице. Е, не беше толкова познато, но все пак го беше мяркал тук-там. Момичето, изглежда, беше пиратеса.
    Дрейк се замисли за Дежавуто, което получи и като че ли след кратък вътрешен дебат реши да остави въпроса на страна.
    - Привет - отвърна простичко и размърда вежди, стараейки се да прикрие ужасяващото чувство което му носеха гащите. Но гласът му прозвуча някак фалцетно, затова момчето се застави да говори по малко, за да не се излага. Но ... май това си беше непосилна задача, особено когато става дума за Дрейк плюс тесни панталони. Дрейк .. ами Дрейк си беше Дрейк. Тесните панталони ... значеха изнервяне и създаване на сконфузна ситуация. Двете в комплект даваха лавина от думи. Тоест, огромна лавина от думи, освен обичайната.
    "Стегни се!" заповяда си той и изпъчи гърди. Нямаше да се даде на някакви гащи.
    Другото нещо, дошло на ума му бе: Той щеше ... щеше да го върне тъпкано на Нептун, който бе "пълноправен" виновник в тази ситуация. Защо трябваше да го кара да облича това?! Да ... Гордън знаеше отговора и бе пределно наясно с мотива на пиратския главатар.
    Изтика тези мисли назад във съзнанието си, само засега, сякаш ги опаковаше и ги приготвяше за голямо събитие. Е, то си беше голямо.
    - Какво Ви води насам? - пиратът безуспешно се опита да прикрие иронията в гласа си и насочи вниманието си към тъмнокосото момиче.
    С жест по-стар от дядо му, той тръгна към танцувашите хора, следван от пиратесата. Нали това беше целта! Сливане с тълпата!?!
    Един нов, изскачащ като маймуна, погълнала пет бутилки ром, въпрос почука на вратата на съзнанието му. Бяха на сватба, нали? Е, къде беше булката? Той никъде не виждаше префърцунена лигла в бяла рокля, залепена за 100 прислужници, като бонбон за хартийката.
    И докато въпросите циркулираха в мястото, където се предполагаше че стои мозъка му, Дрей започна леко да се поклаща в такта и да "се слива с обстановката".
    И тогава ... Тревога, тревога! Май панталоните се скъсаха по шевовете на няколко места. Ей, нá. С неговите камъни, по неговата глава. Кой глупак в подобно положение би тръгнал да "танцува"?! Друг луд за връзване освен Гордън, не би се намерил. По тази тема, две мнения няма...

    Ах... как мразеше тесни панталони!

    10Балната зала Empty Re: Балната зала Чет Фев 24, 2011 7:21 am

    Anne Elizabeth Boleyn

    Anne Elizabeth Boleyn

    Красивата ни героиня, която бе сравнително позната в пиратските среди,мнозина бяха чували за капитан Смит, бе зъл пират, известен с много убийства и кражби, но за нея бе и любящ баща, макар не истински.Носеха се слухове из моретата, как младо момиче се превърнало в един от най-умелите пирати - да това бе нашата героиня Ан Прит. Наистина бе странен подходът й.. Често прелъстяваше моряци, капери, аристократи ограбваше ги, а при нужда ги убиваше. Да, мъжете бяха много наивни и глупави, като видеха красиво младо момиче, никой, никога не си бе давал сметка, че тя бе пират.И определено не бе за подценяване. Да, определено слуховете за красавицата летяха бързо през морета и океани. Също така нов слух се носеше из ос. Сейнт Джон, а именно че тази пиратка е напуснала екипажа си и обитава земите на острова.. Е това до някъде бе истина, но Ан определено не ''обитаваше'' тук, тя имаше други цели.
    Огледа момчето, което бе напълно непознато за нея. Но бе пират.. Личеше му, по всичко общо взето.. Неудобството от дрехите, сконфузното придърпване на тесните панталони, странното държание сред ''висшето'' общество. Ан определено умееше да предценява и направи бързо извода. Пират, маскиран, на бал.. Имаше нещо мръсно замислено.
    - Ами не зная, - поде тъмнокоската. Щом щяха да играят по тази игра, а именно вежливия етикет, тя би трябвало да се справи най-добре - нали бе родена да бъде кралица. - същото което и вас може би? - предположи тя и сините й очи зашариха лукаво по лицето му, а след това се спряха на неговите. Ан можеше само да предполага, защо тук имаше странно събиране на маскирани пирати или бе просто обир, или нещо повече - убийство.. Едвали имаше прекалено много хора и охрана. Тя не знаеше какво точно бяха намислили, но се надяваше този пират да я усведоми.
    Красавицета се завъртя умело и затанцува до непознатия пират, за по добро прикритие може би, но неговите странни движения по-скоро биха ги разкрили
    - Неудобни панталони? - предположи тя с ирония в кадифения й глас - Нима човек от тези среди, като вашите, като моите, има важни дела на такъв вид мероприятия? - попита Ан Прит отново иронично.. Направи няколко пируета около него, а след това подадох ръката си, а той последва жеста ми и започнахме да тънцуваме валс*, след това смениха ръцете си, а накрая и с двете.. Май доста се бяха вживяли в ролята, защото никой не ги забелязваше наоколо.


    *Пп
    валс, танцуват нещо такова, не можах да го опиша добре xD

    11Балната зала Empty Re: Балната зала Съб Фев 26, 2011 4:44 am

    Nathaniel S. Wildstorm

    Nathaniel S. Wildstorm

    Spoiler:

    Ленивата усмивка отново се разля върху лицето му.Погледът му падна върху тъмната и коса и това го накара да напусне новия си пост.Трябваше да признае, тази работа не бе за него.Да си иконом лесно можеше да се нарече скучно.Седиш на прага на нечие лъскаво имение и постоянно кимаш с глава, казвайки разни неща от сорта на "изключително много се радваме на присъствието ви", което пък си беше пълна лъжа.Кой би се радвал на присъствието на поредния граф, чиято плешивост е прикрита неумело с помпозна перука.Или пък на това на някоя графиня, която едва се провира през рамките на вратата, благодарение на огромната си рокля, конкурираща някой фонтан по размери.
    Пиратството бе най-блазнещото занимание.Трудно можеше да се нарече професия.Все пак за практикуването на професия ти плащаха.А за това....Сам трябваше да си изтръгнеш заплащането.Понякога можеше да се окаже доста забавно да накараш жертвата си да развърже кесията с жълтици.Страхът, който се изписваше в очите и..това не можеше да се замени.Особено ако опираше до качамака на елита.Такива като Валерион например.Чудеше се как ли щеше да реагира графът, ако ...се събуди с опрян в гърлото нож, а охраната му...просто изчезне безследно.Дали щеше да продължи да се държи по същия надменен начин.Или най-накрая щеше да разбере, че само едно щракване на пръстите и безценният му животец можеше да полети към черната бездна на нищото.
    Натаниел разтърси глава и прогони насъбралите се мисли в нея.Винаги ставаше така.Малките гадинки отвличаха вниманието и именно там бе разковничето в отсъствието на план.Защото бе трудно да измислиш подобаващ механизъм, който да задвижи цялата операция, когато се разсейваш с глупости..
    Направи няколко крачки към момичето и застана съвсем близо.Не искаше да привлича вниманието, затова не обърна глава към нея.Вместо това впери поглед в танцуващото множество.Скромната сватба бе причината върху мраморния под да оттекват танцувалните стъпки на най-богатите аристократи в района.Истинска награда за всеки пират...Но Натаниел не толерираше убийствата./поне не докато не започнат да го закачат/Колкото и противни да бяха мижетурките пред него, никой не заслужаваше подобна съдба само защото във вените му уж тече синя кръв.
    -Мм...хубава рокличка си имаш...кое ли е нещастното момиче, чието тяло зъзне благодарение на теб?-едва ли бе изненадал Джени.Най-вероятно тя бе усетила, че нещо приближава..такива бяха пиратите.Не подценяваха никого..следяха всичко..
    И именно това им качество бе помогнало на Натаниел да открие оснвония належащ проблем.За пъв път Уайлдсторм имаше ясна цел.Бе дошъл с идеята, че ..ще пооткрадне булката.Ала тя сякаш бе забравила, че собствената и свътба е започнала.Бе удостоила гостите си само с минута внимание, а после бе отворила вратата, изчезвайки в ..нощта.Да вече бе станало нощ.Мракът се стелеше навън и протягаше ноктите си през една от отворените врати, служеща за връзка с двора.Белите завеси се бяха впуснали в див танц със студения вятър, който бе домъкнал и компания в лицето на дъжда.
    Трябваше да намери графинята.Защото тя знаеше нещо.Натаниел действително имаше белег..но не на десния, а на левия глезен..Жигосаното "Н" бе там още откакто се помнеше.Единствения жокер по пътя на откриването на корените му.
    А отвличането на булката определено нямаше да е приятна изненада за младоженеца...
    Леко раздвижване на тълпата и...шпагите бяха намерение.По дяволите, половината план на Натаниел бе разрушен.Въпрос на време бе да започнат да претърсват гостите.И тогава...тогава той нямаше да може да се добере до булката.
    Вече виждаше как няколко представители на флота идваха към тях.
    Милси!Мисли!
    Хвана ръката на Джени и я повлече напред.
    -Името ми е граф Фонделщрьофен и някакви ужасни пирати нападнаха мен и ...-запъна се леко нашият герой-...съпругата ми.Преди около петнадесет минути пристигнахме от дълго пътуване и те ограбиха каретата ни...включително и дрехите !Единственото имение в околноста бе това и ..прислугата ни даде някакви дрехи..Това е безотговорност!Като граф от рода..-отново се запъна-Като доверениек на самата кралица ви казвам, че ако незабавно не хванете злосторниците, ще се сбогувате с постовете си!-вдигна пръст драматично Самър
    След тези думи се завъртя рязко, повличайки Джени със себе си.
    -Хайде мила, да отидем да намерим нещо за ядене.Знам колко лошо се отразяват такива ситуации на стомаха ти
    Едва не прихна да се смее при вида на Джени.Тя щеше да го нарита.Бе сигурен.Но най-вероятно щеше да е след сватбата.
    -Току-що ни спасих от бесилката.Бъде малко по-весела...Все пак съм ти съпруг и трябва да се отнасяш добре с мен.-ухили се Уайлдсторм

    12Балната зала Empty Re: Балната зала Съб Фев 26, 2011 6:42 am

    Вишъс Фюри Райдър

    Вишъс Фюри Райдър

    Танци...Празненство...Забавление...Сватба!
    Не беше в настроение за всичко това и вече му беше писнало да чака булката да и скимне да дойде. Ви беше пиян ,не "до козирката" ,но все пак пиян и в момента нямаше търпението да чака ,чака и чака.
    -Спрете търсенето! Не ми пука за пиратите! Кажете на гостите ,че ако булката не се появи до полувин час всички трябва да напуснат имението незабавно! - заповяда Ви ,но гласа му беше лишен от емоция. Студения тон ,показващ леда във вените му беше всичко което се открояваше. Да бе прекарал с Алис една нощ ,но онази нощ бе под влиянието на съмнения и спомени от миналото...Днес обаче Вишъс беше човека от който всичко живо бягаше. Вишъс беше отново онова арагонтвно създание ,което се бе усмелило до неуважи дори кралското семейство. Вишъс беше правил милиони грешки в живота си и знаеше ,че тази сватба може да е една от тях ,но знаеше още по-добре ,че в помещението беше тъпкано с пирати и въпреки алкохола в кръвта му той бе сигорен ,че е забелязал някои от тях. Също така беше сигорен ,че Алис се мотае с един от пиратите ,все пак мястото беше пълно с идиоти от флота и "горилите" му. Вишъс знаеше точно какво прави Алис в момента един от неговите хора я следеше ,наблюдаваше я и беше готов всеки момента да нападне пирата ,но Ви беше забранил да се пролива кръв. Просто беше излишно да се избиват. Вишъс знаеше ,че пиратите искат същото което и той...Те искаха губернатор Валерион долу от поста. Това щеше да значи ,че са спечелили така наречената "воина". Ви имаше доста планове ,все пак докато обикаляше света имаше доста време да научи някой друг номер и да скрой някоя друга хитринка. Все пак беше станал комодор ,нещо което не би трябвало да е възможно при положение ,че дори кралското семейство го издирва и то не за да изпият чаша чай ,а поскоро за да го изпратят на бесилото или по-добре на гелотината.

    13Балната зала Empty Re: Балната зала Съб Фев 26, 2011 9:42 am

    Анабет де Ан Крист

    Анабет де Ан Крист

    Чудех се на логиката на главатарите на двете пиратски групи. Дали ще се внедрим в залата инкогнито или ще пристъпим към открита атака според мен нямаше никаква разлика. Все беше битка. Битка, която най-вероятно щяхме да спечелим.
    Една мисъл се бе завъртяла в главата ми, но все пак здравият разум се бе обадил и попречил тя да излезе наяве под формата на въпрос. Може би просто останалите пирати искаха да опитат от този пищен живот, да се забавляват и дори полигавят малко.
    Е, на мен въобще не ми бе забавно. Факта, че моята роля включваше чистене на разни тоалетни и тоалетнички, обслужване на капризните гости и други подобни унизителни работи, ме караше да стискам намусено устни срещу бръщолевещите пирати.
    Значи те можеха да са графове, графини и така нататък, а аз трябваше да съм камериерка. Благодаря за справедливостта, госпожи и господа!
    Хм .. все пак изпитвах малко задоволство заради положението на нашият капитан. Той бе иконом! Не в до-добра позиция от мен.
    И докато умственият ми брътвеж продължаваше своята коварна дейност в главата ми аз се усмихвах и се правех на част от обслужващият персонал.
    А малки подробности като например че понякога ръцете ми пречат, ставаха причина за големи проблеми, забавни големи проблеми, като разлято питие сърху нечия рокля.
    - Непохватна работа! - извика намръщената префърцунена дама, чието облекло бях съсипала. Кълна се че щях да избухна на момента, ако не помнех задачата ни. Инкогнито. Да,да. Можех да накълцам жената пред мен за секунди, но нее... камериерките не боравят с оръжия!

    Около себе си забелязвах останалите пирати от групата, както и някоя друга позната физиономия на идиотите от флотата с които се бях била. Дано не ме забележеха, иначе цялата работа отиваше по дяволите.
    Взех пръчката, чийто край бе по-пернат и от птица и се заех да го размахвам насам-натам по мебелите.
    И точно когато си мислех че съм започнала да ставам невидима, потънала в работа загубелячка... бутнах ваза. Голяма, вероятно старинна и много скъпа ваза.Идиотка!
    Бях събрала погледите! Сведох глава и се снижих минимално.
    - Не бях аз! - прошепнах тихичко.

    14Балната зала Empty Re: Балната зала Съб Фев 26, 2011 10:32 pm

    Jenny Flint

    Jenny Flint

    Spoiler:

    Защо винаги се намъквах в такива планове?! Не можех ли просто да стоя надалеч от драмата и да...да охранявам кораба примерно?! Но кого заблуждавам?! Нямаше да мога да стоя спокойно на кораба, докато в имението се разиграваше битка. Или поне аз се надявах да има битка. А и плус това не можех да оставя капитана съм да се мъчи в подобието си на план.Е, благодарение на това в момента бях в това положение.
    Лека въздишка напусна устните ми, след като показах посоката на един от аристократите. Нямах си и на представа какво искаше да открие той, следователно може да съм го пратила на луната за шишарки. Както ѝ да е. Върнах се на поста си и погледа ми пробяга по гостите и се спря на един иконом, който ме заговори. Нямаше как да сбъркам този глас, но въпреки това трябваше да се правя на ударена. Малка усмивка се разля на лицето ми, като се обърнах леко с гръб към него и се направих, че наблюдавам аристократите.
    -Знаете ли господине, не ви отива с перука и костюм.- Промълвих тихо. Сватбата определено не отиваше на добре. Каква беше причината? Булката естествено! Но кой може да я вини, да тръгне да се омъжва,докато е още на 17...Всъщност на колко беше?
    Всички тези мисли бяха прогонени от главата ми,когато усетих някой да грабва ръката ми. Погледнах към натрапника само,за да видя Натаниел. Какво пак го бе прихванало?! Опитах се да освободя ръката си, но не се получи тъй като той отказваше да я пусне. Не обръщах, кой знае какво внимание на думите му и го изгледах малко ядосано, когато чух думата ‘съпруга’. Явно последната ни среща не го е научила на нищо. Но бързо бързо всичкото ми противопоставяне изчезна, когато видях стражите,които идваха в наша посока.
    Благодарение на тях, най-после сванах какво ставаше и спрях да си дърпам ръката. Точно в контраст с по-ранните ми действия, хванах капитана под ръка и след като той приключи с всички обяснения, ме поведе на някъде. С всичката си воля преглътнах последния му коментар и само се усмихнах леко..
    -Мисля,че е точно обратното- съпругът трябва да се отнася добре със съпругата. А до колкото си спомням ти ме имаш повече за прислуга, която да ти върши черната работа. Нито ме глезиш нито нещо подобно.- Нямаше как да не се усмихна на разговора, който водехме. Ако не друго поне можеше малко да развесели обстановката. – Внимавайте господине, ако продължавате в същи дух може и да ви напусна...
    -Сериозно ли си мислиш, че това ще ги заблуди?!- Попитах, като се опитах да не привличам никакво внимание, а избягвах и да поглеждам когото и да било в очите. Въпреки че те всички бяха заети да се наслаждават на скромната сватба.- И сега какво?

    15Балната зала Empty Re: Балната зала Нед Фев 27, 2011 6:50 am

    Drake Gordon

    Drake Gordon

    Anne Elizabeth Boleyn написа:
    Красивата ни героиня, която бе сравнително позната в пиратските среди,мнозина бяха чували за капитан Смит, бе зъл пират, известен с много убийства и кражби, но за нея бе и любящ баща, макар не истински.Носеха се слухове из моретата, как младо момиче се превърнало в един от най-умелите пирати - да това бе нашата героиня Ан Прит. Наистина бе странен подходът й.. Често прелъстяваше моряци, капери, аристократи ограбваше ги, а при нужда ги убиваше. Да, мъжете бяха много наивни и глупави, като видеха красиво младо момиче, никой, никога не си бе давал сметка, че тя бе пират.И определено не бе за подценяване. Да, определено слуховете за красавицата летяха бързо през морета и океани. Също така нов слух се носеше из ос. Сейнт Джон, а именно че тази пиратка е напуснала екипажа си и обитава земите на острова.. Е това до някъде бе истина, но Ан определено не ''обитаваше'' тук, тя имаше други цели.
    Огледа момчето, което бе напълно непознато за нея. Но бе пират.. Личеше му, по всичко общо взето.. Неудобството от дрехите, сконфузното придърпване на тесните панталони, странното държание сред ''висшето'' общество. Ан определено умееше да предценява и направи бързо извода. Пират, маскиран, на бал.. Имаше нещо мръсно замислено.
    - Ами не зная, - поде тъмнокоската. Щом щяха да играят по тази игра, а именно вежливия етикет, тя би трябвало да се справи най-добре - нали бе родена да бъде кралица. - същото което и вас може би? - предположи тя и сините й очи зашариха лукаво по лицето му, а след това се спряха на неговите. Ан можеше само да предполага, защо тук имаше странно събиране на маскирани пирати или бе просто обир, или нещо повече - убийство.. Едвали имаше прекалено много хора и охрана. Тя не знаеше какво точно бяха намислили, но се надяваше този пират да я усведоми.
    Красавицета се завъртя умело и затанцува до непознатия пират, за по добро прикритие може би, но неговите странни движения по-скоро биха ги разкрили
    - Неудобни панталони? - предположи тя с ирония в кадифения й глас - Нима човек от тези среди, като вашите, като моите, има важни дела на такъв вид мероприятия? - попита Ан Прит отново иронично.. Направи няколко пируета около него, а след това подадох ръката си, а той последва жеста ми и започнахме да тънцуваме валс*, след това смениха ръцете си, а накрая и с двете.. Май доста се бяха вживяли в ролята, защото никой не ги забелязваше наоколо.


    *Пп
    валс, танцуват нещо такова, не можах да го опиша добре xD


    Дрейк май не знаеше какво прави. Трябваше незабавно да се оттегли и да се преобуе, понеже коварните гащи щяха всеки момент да се цепнат. Усещаше как белята щеше да стане всеки момент.
    И, щом да цепнеха щеше да ги тикне в муцуната на Нептун и да го принуди той да ги обуе.
    Пиратът не искаше да се държи грубо и се опита да измисли начин по който учтиво да изчезне от неудобната ситуация. Само фактът че имаше достойство го пазеше да не побегне като подплашена кобила.
    - Мадам, случайно да знаете на кой етаж се намират гардеробните? - Дрейк продължаваше да говори като "изискана личност". И, макар да знаеше че във тези гардеробни нямаше да намери удобни дрехи, подобни на неговите, и в най-добрият случай да се задоволи с нечии потури, нашият герой не бе готов да рискува и остане по голо дупе пред всичките тези хора.
    Не че предполагаше момичето да знае решението на проблема но искрено се надяваше. А, както казват всички - надеждата умира последна....

    16Балната зала Empty Re: Балната зала Нед Фев 27, 2011 6:58 am

    Nathaniel S. Wildstorm

    Nathaniel S. Wildstorm

    Spoiler:

    Натаниел се обърна рязко и застана лице в лице с Джени.
    -Току-що нарани чувствата ми-каза съвсем сериозно нашият герой
    Не възприемаше Джени като прислуга, която върши черната му работа.Напротив, за него тя бе много повече.Тя бе единствената, която оставаше с него.Колкото и глупав да бе плана...Оставаше дори да нямаше план...
    И все пак Уайлдсторм мразеше да е сериозен.Усмивката бе най-верният му приятел и рядко слизаше от лицето му, колкото и зле да се развиваха нещата.
    -Нима не се остнасям добре с теб?А аз толкова се стараех бракът ни да оцелее...-ухили се и отново се превърна в онзи Натаниел, който вярваше, че нещата винаги се оправят.Просто понякога им отнемаше повече време да намерят правилната посока.
    -Ще ги заблуди, разбира се, но мисля, че може да сме много по-убедителни-опасното пламъче проблясна в сините му ириси
    Приближи се още сантиметър и разстоянието между тях се скъси разко.Знаеше, че Джени не обича флиртъджийските му номера.Последният път след едно негово изкаване, тя си бе тръгнала, оставяйки го в компанита на въображаемите образи, които чертаеше съзнанието му благодарение на алкохола в кръвта му.Е, надяваше се този път тя да остане с него до ..края.
    Отдръпна се и заряза всички противоречиви мисли.Един шамар от страна на тъмнокоската щеше да провали мисията и прикритието.
    -Мисля, че нашият брак ще бъде по-успешен от този на графинята и комодора.-оповести той най-накрая
    Булката така и не се бе върнала.А благодарение на Натаниел идиотите от флота бяха изчезнали в ноща, повличайки със себе си вкиснатите си физиономии.Боже, та това бе празненство?!Защо всички бяха толкова умрели.Дори младоженецът не изглеждаше особено щастлив.
    Това накара Самър да се замисли.Как ли щеше да изглежда неговата сватба?Това не беше нормално...нашият герой вярваше, че няма нищо на света, което за го накара да надене халката.И все пак той вече бе станал на възраст, на която се предполагаше, че трябва да свива семейно гнездо.Ала той нямаше стабилен живот.Вятъра в платната и вълните на морето го водеха към едно "плаващо" бъдеще.Не можеше да причини нещо подобно на никоя жена.Страхът да си под постоянния прицел на нечие оръдие.
    И все пак да него бракът си имаше определено значение.За тези издокарани фуклювци бе церемония изгубила оригиналната си същност.Те се впускаха в "свещен съюз" с едничка цел увеличаване на доходите в семейната хазна.Явно случай на тази сватба бе същият...Горката графиня..всъщност, горките аристократи като цяло.Колко глупаво живееха, а дори не осъзнаваха тази мъничък факт.Всичко в техния живот бе изкуствено..
    -Трябва да огледаме обставонката-каза Самър и се обърна към един от големите прозорци, опасващи стената на имението
    Джени все още го държеше под ръка и нашият герой буквално я повлече със себе си.
    Мракът бе по-гъст и от грахова супа, а фигурите бяха тъй малки, че Натаниел трябваше да присвие очи.Ала бялата рокля не можеше да остане прикрита.
    -Това...това Нептун ли е?-попита учудено Уайлдсторм и врътна глава в посока на Джени
    Какво търсеше другия пиратски главатар на това малко събранийце?И защо говореше с графинята?
    Все въпроси, на които Натаниел нямаше да получи отговор..
    Може би бе тук, за да помага...може би се готвеше да помогне с отвличането.Да, май този път мисията нямаше да се провали.

    17Балната зала Empty Re: Балната зала Нед Фев 27, 2011 7:03 am

    Anne Elizabeth Boleyn

    Anne Elizabeth Boleyn

    Ан се поогледа. Залата бе толкова огромна, че имаше поне 7 изхода, на всеки от които стояха по 2 стражи. Отделно наоколо, облечени като истинска боржуа, пълно бе с мъже от флота, подчинени на някои от богаташите. Да, героинята ни освен красива, бе и умна, и умел пират. Безупречният й нюх й подсказваше, че нещо се заформяше. Младоженецът обикаляше напред назад, десетки мъже охраняваха и бяха силно въоръжени, готови да нападнат всеки един момент. А освен това и дегизирани пирати се разхождаха наоколо. Освен това бяха останали без булка.
    - Никаква представа - отвърна тя с въображаем учтив акцент и леко пооправи косите си. Приближи се деликатно до така привидния пират - Не мисля, че лесно ще приминем през всичката охрана, а и не съм от тук - каза Ан-Елизабет като загърби акцентът си - Но винаги можем да опитаме, по пиратски да откраднем от някого, може би от някой по-дебел, че да са ти по мярка - пошегува се тя, като се разкри през непознатия до този момент пират.

    18Балната зала Empty Re: Балната зала Нед Фев 27, 2011 8:12 am

    Jenny Flint

    Jenny Flint

    Spoiler:

    Закимах с неприкрита ирония в отговор на думите на капитана. Въпреки че рядко го виждах със сериозно изражение, думите, които излизаха от устата му не можеха да имат друк ефект върху мен освен да ме ядосат или разсмеят. Хубаво бе,че бях в добро настроени и беше втория ефект, в противен случай сцената ни бе в кърпа вързана.
    - Явно не си се старал достатъчно, мили ми съпруже...
    Вече напълно ме избиваше на смях и не можех да накарам усмивката да слезе от лицето ми, което би изглеждало странно за аристократка, която са ограбили само преди час кръвожадни пирати. Мислех да продължа с хапливите си забележки спрямо брака ни и с оплакванията си като всяка друга уважаваща себе си дама, но всичко това бе като изхвърлено от главата ми от пламъчетата заиграли в очите на Натаниел. Не обичах да ги виждам или поне не на средата на зала пълна с хора, които искат да видят и двамата ни на бесилката, защото единственото,което те предвещаваха бе ‘опастност’.
    И точно както и предполагах,че той ще изпълни поредната си изцепка, от която аз няма да остана достатъчно доволна, русокоското пристъпи към мен. Хубаво,че след толкова време прекарано в изпълняване на ‘плановете’ му бях придобила някоя и друго способност. Една от най-хубавите, която ни държеше далеч от неприятности бе че бяхме като два южни полюса на магнит. На пример в тази ситуация, той пристъпи напред към мен, а аз на свой ред се отдъпнах назад. Добре че движенията ни бяха малки и незабелязани от никой.
    -Мисля,че това..- Започнах като подръпнах леко ръката му със своята,за да му покажа за какво говоря.-...е достатъчно за останалите присъстващи да разберат,че сме заедно, но липсата на пръстен може и да е проблем.
    С една последна дяволита усмивка отвърнах поглед от Натаниел и се оглеадах за пореден път,за да се оверя,че никой не ни наблюдава. Умирах си да тормозя някой и в повечето случаи това се оказваше мъжа до мен. Но той знаеше в какво се забърква, когато ме вкарваше в малките си драми.
    -Да не би един от великите пиратски главатари да се замисля за сватба?- Попитах с явна насмешка. Нямаше как да не забележа какви мисли му се въртяха в главата,а шанса да не им се присмея, просто колкото да го дразня беше още по-малък. Но отново всички мои планове за следващите ми думи бяха отменени от Натаниел, който ме задърпа на някъде.- Да, направо се отнасяш фантастично с жена си!- Добавих с неприкрит сърказъм като го изгледах доста ядосано.
    Той не ми обърна много, много внимание,а вместо това се бе загледал в нещо през прозореца. Както вече стана ясно не можехме да си позволим драматични сцени,затова и аз на свой ред се зегледах към градините около имението. И ето какво чакаше да бъде забелязано там- графинята с... пират?!
    -Нептун?Какво по...?- Отново трябваше да си припомням къде сме и че не е много присъщо на една дама да изрича подобни руганти.
    Трябва да си призная,че не съм една от най-оптимистично настроените личности,затова мислите в главата ми не тръгнаха към розаво,когато осъзнах кой е навън. Първото,което ми хрумна бе,че другият пиратски главатар е тук,за да ни продаде. Нямах никакво доказателство за това,но силно ме съмняваше пирати да си помагат взаймно без да има някаква изгода за тях. Но тогава защо не говореше с командора,а с графинята... освен...
    И всичко си дойде на мястото- избягалата булка, ядосания командор, нищо не подозиращата тълпа, двете фигури отвън... Поглатих глава,за да се опитам да забравя това,което туко що бях проумяла. Но като удавник за дъска се вкопчих в единственото що годе уместно обяснение. За пореден път се обеждавах,че любовта бе причината за най-големите проблеми.
    -Мисля,че е време за питие...- Промълвих и се отправих към най-близкия поднос,който зърнах. В главата ми не виждах начин,в който абсолутно всички се измъквахме от тази ситуация невредими, а ако се бях запътила към бесилката не исках да го правя без грам алкохол в кръвта си.


    19Балната зала Empty Re: Балната зала Пон Фев 28, 2011 8:07 pm

    Nathaniel S. Wildstorm

    Nathaniel S. Wildstorm

    -Защо да се замислям за сватба...аз вече съм женен.-ухили се Натаниел
    Да, женен беше..за пиратството.Доста капризна съпруга, която изпиваше цялото му време и веднъж седнеше ли да изпие чаша ром, тя правеше всичко възможно да му го изкара през носа.Да не говорим и за другите и лоши качества.Позитивните страни също бяха налични.Даваше му много свобода.Свобода да кръстосва моретата, да си хвърля чорапите по пода, свободата да избира на къда да отплава.И това доказваше, че никой брак не е идеален, но Самър предпочиташе този пред...пред този, който щеше да се разиграе.
    Защото само един поглед навън му доказа, че си има причина графинята да избяга от собствената си сватба.Явно Нептун не си губеше времето ...или несъвсем.
    Натаниел си представяше цялата философия на живота като една голяма дървена маса, осем зара и една колода карти и един голям червен домат.Все принадлежности, съпътстващи игра, неизвестна за никого.И всеки, носещ определението човек, минаваше през въпросната маса, макар и незъснателно и трябваше да играе.Най-вероятно някой пясъчен часовник отстрани измерваше неумолимата бързина на времето.И най-вероятно мълчаливо качулато жури наблюдаваше играта.Най-вероятно дори Натаниел бе минал през масата...Все вероятности, нито едно твърдение..Но Самър си залагаше главата, че именно така се уреждаше въпросът със съдбата.Всеки играеше с някой друг.Победителят сигурно се определяше по безброй фактори...и вземаше по-хуавия жизнен път.Някой, който не предполага милиони затруднения и спънки.Докато загубилия се сдобиваше с пълната противоположнст.
    И накрая и двамата забравяха за играта.Част от правилата.Не помнеха колодата карти, не помнеха и домата.
    И явно тези двамата отвън имаха нещо общо.Явно и двамата бяха загубили.Макар на пръв поглед графинята да изглеждаше като победител.Лъскавото имение, безбройната прислуга, скачаща при всяко щракване на дългите и пръсти и какво ли не още.Ала ако между нея и пиратския главатар имаше нещо..да, безспорно и двамата бяха загубили.Защото тя беше Валерион.Каква сила имаха имената...да прекъсват нещо хубаво и да те теглят към бодливата клетка на отговорностите.
    -Нептун?Какво по...-започна Джени и Самър не бе глупак, за да предвиди края
    Момичето обаче се спря и дегизировката им все още бе цяла.
    Натаниел присви очи и се опиита да пробие мрака.Оказа се нелесна задача.След кратко взиране установи, че те...си крещяха.Ужесточеното жестикулиране на булката го наведе на тези мисли.Не искаше да им се меси...но рано или късно, щеше да се наложи да я завлече.Защото тя знаеше нещо.
    -И аз мисля така-Уайлдсторм последва Джени и взе една от кристалните чаши върху подноса
    Щом течността попадна върху вкусовите му рецептори,му трябваше цялата му воля, за да не я изплюе.Шапманско?!Бе забравил, че аристократите нямат абсолютно никакъв вкус.Това ставаше ясно още на пръв поглед.Все пак кой глупак бе решил, че рокля, едва провираща се през рамките на вратата, е нещо красиво.
    -Добре, че имам ром...-закашля се нашият герой
    Изсипа шампанското в саксията на едно от растенията, което кортко подремваше на пода и наблюдаваше празненството..ако можеше да се нарече така.Както бе казал и по-рано, Натаниел смяташе, че тази сватба е твърде умряла..
    Огледа се предпазливо, после плъзна ръка във вътрешната част на сакото си и извади манерката с ром.Изсипа цялото и количество и отпи....да, това се казваше алкохол.



    20Балната зала Empty Re: Балната зала Вто Мар 01, 2011 6:41 am

    Jenny Flint

    Jenny Flint

    Повдигнах леко лявата си вежда в израз на очудването ми, но какво може да се очаква-„Старите навици умират трудно.” Подсмихнах се леко и взех чаша за себе си като отпих малка глътка. Нямаше как действията на капитана да не ме разсмеят, но в момента бях по-разтревожена,за това което щеше да се случи от сега нататък.
    -Ето това му се вика истински аристократ.- Промълвих и се обърнах отново към танцуващото множество.
    И сега какво се очакваше от нас? Нептун ли щеше да отвлече графинята или Натаниел, или щяха да си помагат взаймно. Мислите ми се разпръснаха на всичк възможни страни и не след дълго усетих болки в главата. Не ме биваше много в планирането на грандиозни планове. Не можех да предвидя абсолутно всички движения на другите, което често водеше до мой провал. Затова с течение на годините разбрах,че ако просто вляза и свърша това,което трябва да се сърши, всичко свършваше добре за мен.
    Както очите ми се разхождаха по лицата и странните костюми на гостите,нямаше как да не забележа, че дори да искахме да останем в сенките, няколко доста набити мъже, които явно бяха охраната, ни наблюдаваха доста съсредоточено. Отпих още една глътка от питието си и се обърнах възможно най-дискретно към ‘съпруга’ си.
    -Знаеш ли, скъпи...- Започнах с доста изкуствена усмивка и се зачудих дали той също ги е забелязал или вече му бе повлиял алкохола. Колко ли бе изпил преди да дойдем тук?- Явно божествената течност в чашатати е привлякла нежалана компания...



    пп. Извинявам се, че е малко зле написано... но не знаех какво точно да напиша...

    21Балната зала Empty Re: Балната зала Вто Мар 01, 2011 6:44 am

    Drake Gordon

    Drake Gordon

    Spoiler:

    - Така, така. Не искаш ли в бална рокля да се набутам - отвърна Дрейк, давещ се в сарказма си. Да .. започваше да прилича на себе си. Май неудобните дрехи бяха върнали старото му АЗ, което така спокойно кротуваше досега, чакайки удобен момент да пропълзи и да изкара магариите си на бял свят.
    Момчето се поогледа за да провери достоверността на думите на новопоявилата се пиратеса. И колкото и да не му се искаше /а това бе доста висок процент/ трябваше да признае че тя бе права. В помещението гъмжеше от идиоти, населяващи близките острови, членове на кокошарника, познат още като флотата. И в най-добрият случай, наш Дрей, трябваше да се направи на подплашен пуяк и да побегне към вратите, със плоското извинение че му се ходи до тоалетната и има проблеми с бъбреците.
    Горкият .. беше като малко безпомощно зайче, обградено от вълци, точещи грусни лиги, готови да разкъсат дребното му телце за секунди.
    В главата му изникна образа на Нептун - не можещ да си поеме дъх от смях, скъсващ от подигравки Гордън, което бе негово хоби.
    Пиратът смъщи вежди, миг след което се зашлеви през лицето.
    "Лигльо!" Ако продължаваше да се държи така, най-вероятно щеше да падне на нивото на кокошките от флотата, като единствените му думи да се изчерпват с "Куд-куд-куд-куд-кудкудяк! Днеска снесох - утре пак!"
    Дрейк усети как адреналина започна да го задушава. По дяволите, искаше да скъса задниците на комодора и приближените му. А след това - в по-лек вариант този на пиратският главатар.
    Завъртя се - уж танцувайки - и лека-полека се приближи до сърцето на спора, който бе избухнал така неусетно в препълнената зала. Не му бе ясно за какво става дума, но искрено му се искаше да натупа някой друг аристократ.

    ПП: Хей, кога ще се бием? А ще се бием ли въобще? хД

    22Балната зала Empty Re: Балната зала Пет Мар 04, 2011 6:51 am

    Вишъс Фюри Райдър

    Вишъс Фюри Райдър

    "Просто не можеше да стане по-лошо" - единствената мисъл въртяща се в главата на Вишъс.
    С право си мислеше точно това...Първо булката му избяга и говори с пират ,с който явно са повече от приятели...Второ хората му намериха оръжия ,който очевидно бяха собственост на пирати и трето двамата капитани на пиратските групи бяха тук...Да ,сватбата нямаше как да стане по-лоша.
    -Добър вечер господине ,госпожо! - каза Ви с фалшива дружелюбност на синеокия капитан на пиратите и на придружаващата го дама.
    -Нека не правим сцени...Просто ми кажете какво искате и ще Ви го осигоря - обърна се той към капитана ,а после огледа мястото. Хората на Ви вече бяха събрали по-голяма част от ценностите в имението и бяха готови да изчезнат както беше по план.


    пфф: сори за късия пост ,но ми липсва муза...

    23Балната зала Empty Re: Балната зала Пет Мар 04, 2011 10:26 am

    Nathaniel S. Wildstorm

    Nathaniel S. Wildstorm

    Главата на Натаниел безспорно се въртеше като пумпал в празна стая-безспирно и необезпокоявано.Поне докато в съзнането му не нахлуха нечии думи.
    -Добър вечер господине ,госпожо! -Самър бе сигурен, че ще се изправи лице в лице с ококорените от любопитство очи на някой аристократ.
    За едно беше прави-наистина стоеше срещу аристократ.Ала с този аристократ се познаваха.И в неговите очи не се четеше любопитство..
    --Нека не правим сцени...Просто ми кажете какво искате и ще Ви го осигоря -продължи комодорът, а усмивката на лицето на уайлдсторм ставаше все по-широка
    Отпи още една глътка от чашата си, напук на ужасяващото главоболие, което му причиняваше кехлибарената течност.В този момент имаше чувството, че някой претапицира черепната му кутия отвътре.Ала се опита да не мисли за болката.Все пак имаше работа за вършене..
    Работа?
    Всъщност за какво бяха дошли тук?...Мисли, Натаниел...Няколко секунди му трябваха, за да си спомни същността на операцията...Същността свързана с ..
    -Вашата булка-припомни си нашият герой-Искаме вашата булка..О, да.Вие вече ни я осигурихте.Както виждате най-кръвожадният пиратски главатар всеки момент ще я ...хъм, изведе ..от имението и...честно не съжалявам, че ще ви го причиня.Тази сватба е твърде заспала..
    Дяволитият пламък отново проблясна в очите на Натаниел.В комплект с усмивка обещаваща на околните неща, от които и дяволът би се уплашил.Още щом влезе през голямата входна врата, бе наясно, че дегизировката няма да успее да го скрие.Не, че не беше добра...Просто самият Самър не искаше да остава скрит...
    -Е, картите са на масата...-оповести той и направи няколко крачки напред-Знаете ли, трябва да ми благодарите..от този брак нямаше да излезе нищо..
    Време беше Натаниел да измисли някой блестящ план.Разковничето бе там, думата "блестящ" не можеше да се свърже по никакъв начин с нашия герой..Още по-малко сега.Сега, когато пиратите нямаха оръжие.
    Уайлдсторм се опита да си спомни защо изобщо бе решил да съсипва тази сватба.Отговорът го блъсна.Беше жаден за мъст.Комодорът го бе прострелял.Не в това бе проблемът.Ръката на Натаниел бе зарастнала, ала все още помнеше онзи ден...да насочиш пистолет срещу някого, който няма оръжие..
    Вярно, комодорът нямаше избор..И все пак бе нередно.
    Пръстите на вече здравата му ръка се свиха в юмрук.
    Не още....Още не бе дошло времето за разплата.Намираха се насред цяло сборище от хората на комодора.
    -Държа най-ценния коз-посочи с глава към големия прозорец, в чиято рамка ясно се виждаха очертанията на бялата булченска рокля..както и тези на пиратския главатар на червените.
    И ето ги и последиците от алкохола.Малки лилави човечета заподскачаха радостно в такт с танцуващото множество.Едно от тях се покатери по тежката кадифена завеса до въпросния прозорец и със зловежа усмивка се залюля, отскачайки до следващата си дестинация, в лицето на кристалния полилей, спускащ се от тавана.Друго лилаво мъниче вплете пръстите си в косата на една дама, чиято рокля определено засенчваше фонтана пред имението.
    Натаниел разклати глава и стрелна ръка към слепоочито си.Трябваше да спре с рома..Защото започваше да халюцинира и то в най-важните моменти.Това можеше да им коства живота...Вече виждаше очертанията на бесилката.Вече чуваше как дървените дъски под краката му изскърцват мъчително ..и ..Джени!
    По даволите, тя бе с него.Не заслужаваше да умре така.И Натаниел бе решен да направи всичко, за да я спаси.
    Съсредоточи вниманието си върху комодора и се опита да не мисли за алкохола в кръвта си.

    24Балната зала Empty Re: Балната зала Пет Мар 04, 2011 11:43 pm

    Вишъс Фюри Райдър

    Вишъс Фюри Райдър

    -И слепец би разбрал ,че той не се опитва да я отвлече ,а по скоро имат нещо от сорта на любовен разговор...Или си казват сбогом или той се опитва да я обеди да остане с него и да се противопостави на брат си...От тях двамата би излезнала добра опера - започна да говори Ви и в следващия момент и той се снабди с алкохол от близкия сервитьор.
    -Да отвлечете булката е добра идея и без това нямах намерение да се женя... - Вишъс се беше разприказвал прекалено много ,но това беше по-скоро заради алкохола и сега беше на път да разкрие пред пирата какъв измамник всъщност е ,но за щастие здравия му разум проговори преди самия Ви да разкрие своите планове.
    -Е пожелавам Ви лека вечер господине ,госпожо...Ммм мисля ,че в кухнята ще намерите нещо ваше...Остро и леко раждясало - оповести Ви и с лек поклон се скри сред тълпата ,а когато се увери ,че се е отделечил от капитана и придружителката му реши да потърси с поглед хората си. Нито един от тях не присъстваше в залата ,което значеше ,че вече са изнесли скъпоценностите и сега оставаше самият Вишъс да намери изход от сватбата. За съжаление Ви беше пиян и машинката в главата му с надпис "мозък" не фонкционираше много ,много...

    25Балната зала Empty Re: Балната зала Пон Мар 07, 2011 9:21 am

    Jenny Flint

    Jenny Flint

    Как успяваха всички мъже да се напият толкова бързо и то все в неподходящите моменти- дали ще бъде на самата им сватба, дали ще бъде, докато се прибират вечерно време по уличките с някоя дама, или, както в повечето случай на мен ми се случваше да ги заварвам, когато живота, както техния, така и на много други е заложен на карта. Това беше талант,който се надявах никога да не увладея.
    Сега, да се върнем обратно в балната зала,където към нас се бе присъеденил и старият ни приятел-командора. Как го наричаха?... Както и да е, имената не са особено важни. Та този същият джентълмен, който при последната ни среща бе изявил желание да види представление водено от мен под формата на танц, в момента водеше някакъв разговор с човека , от когото беше тръгнала цялата идея за танци. Ето отново, определено някой ден ще погубя живота си,заради ужасния си характер. Като се замисля това няма да е чак толкова лоша причина да свършиш със сабя пробождаща те през гърдите.
    Отново започвам да се отклонявам от случващото се в момента и да се загубвам в собствената си измислена вселена. Обращението на командора към мен, „госпожо”, никак си не ми се понрави, но въпреки това ги оставих да си се набъбрят и сигурно да опредалят съдбата на всички пирати тук, като само гледах намръщено и двамата. Я, то като оставиш мъжете да си изговорят празните приказки, те свършвали доста по-бързо отколкото ако тръгнеш да ги прекъсваш,за да изкажеш нещо,което те са пропуснали.
    След последните думи на командора,тръпки от отващение отново пробягаха по тялото ми,когато чух обращението,което ме караше да се чувставам като 30 годишна аристократка, седяща по цял ден пред огнището с децата и чаша чай. Бързо се отърсих от това чувство,защото определено можеше да ми докара кошмари. Тези дреболий настрана, защо пак бяхме разкрити? Ако предишния път бе по моя вина,заради уникалното ми появяване, то сега вината бе изцяло на капитана и навика му да си оставя принадлежностите по близките храсти. Лека въздишка се изтръгна от гърдите ми като поклатих глава, неприкрито разочарована от развитието на тази вечер.
    С едно движение взех чашата на Натаниел и последвах неговия пример като излях течността в близкото цвете. Малка и учтива усмивка се появи на лицето ми,когато върнах чашата обратно на подноса на един от икономите, след което се върнах обратно до капитана и потънах в тишина за секунда. Отпих сериозна глътка от шампанското като почти пресоших чашата си. Нямаше какво друго да правя освен да се оглеждам,докато чаках пирата до мен да измисли генялния план,с който да ни измъкне.
    До колкото можеше да се прецени, графинята бе в добри ръце, другите пирати се сливаха доста добре с тълапата и единствениете в опастност отново бяхме аз и Натаниел. Не след дълго мозъка ми усмисли тази мисъл и аз несъзнателно се обърнах към капитана.
    -Знаеш ли, трябва да седя по-далеч от теб ако искам да доживея старини...- Промълвих тихо, по-скоро на себе си отколкото на събеседника си и поради тихият тон,с който произнесох тези думи силно се съмнявах той да ги долови.
    След още една секунда или може би две отново се завъртях към множеството. Нямаше как да не забележа,че някой предмети липсват, не всички, но може би най-ценните. Дали не ги бяха скрили,та не би някой да си ги хареса? Не, за това имаше охрана,а и нали точно за това бяха тези дранкулки- за да се хвалиш с тях пред другите аристократи. Тогава какво някой да ги бе откраднал? И кой по-точно? Някой от пиратите? Не, те знаеха много добре,че мисията е доста важна и не трябва да ни хващат само защото някой си е харесал някой предмет, а и те нямаше да подбират.
    -Хей, Натан...-Започнах леко несигурно като продължавах да търся с очи из залата,за незнайно какво, но речта ми бързо секна,когато се сетих какво може да е станало.
    Може би някой вътрешен човек, така да се нарече, бе решил да отърве графа и неговата сестра от богатствата им. Някой,който има достъп до всичко и на когато му имат доверие. И кой ли е този някой? Ха, трябва да му призная,че определено знае как да постигне това,което иска,независимо на каква цена. Явно младоженаца не е имал каквото и да било намерение да се оженва. А нашата поява правеше плановете му перфектни. Сигурно щеше да прати някой от хората си следкато вече бе достатъчно далеч да ни разобличат и така всички щяха да си мислят,че ние сме откраднали всичко. Нямаше да намерят никакви скапоценности по нас или поне не всички,който липсваха,но това лесно можеше да се обясни,че някой от пиратите са отпрашили по-рано с плячката.
    Лек смях се откъсна от усните ми. Нямаше как да направим бягството на командора по-лесно. Сега като се замисля,няма да е лошо и да науча от някъде името му. Не бих искала да му стана смъртен враг. Защото при такъв сблъсък наистина може да се стигне до края на света. Все така усмихната се обърнах към капитана:
    - Няма да е зле скоро и ние да се омитаме.

    Sponsored content



    Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

    Similar topics

    -

    » Балната зала

    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите