Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Основен партньор!
Кеят 6320747X
Latest topics
» Да разменим банери(:
Кеят Icon_minitime1Пет Ное 08, 2013 6:16 am by Nova Berry

» Спам нашествие;;
Кеят Icon_minitime1Сря Мар 20, 2013 6:23 am by chaos

» Разяснения за групите;
Кеят Icon_minitime1Нед Сеп 16, 2012 12:35 am by Nathaniel S. Wildstorm

» Джасмин Балард;
Кеят Icon_minitime1Съб Авг 11, 2012 4:20 am by Nathaniel S. Wildstorm

» Исая Вилън;
Кеят Icon_minitime1Съб Авг 11, 2012 1:05 am by Nathaniel S. Wildstorm

» Запази си лик;
Кеят Icon_minitime1Вто Авг 07, 2012 4:33 am by Nathaniel S. Wildstorm

» Заети и запазени ликове;
Кеят Icon_minitime1Вто Авг 07, 2012 4:31 am by Nathaniel S. Wildstorm

» Рекламки
Кеят Icon_minitime1Пет Яну 27, 2012 10:58 pm by Drake Gordon

» Спам...за кой ли поред път хД
Кеят Icon_minitime1Съб Яну 14, 2012 10:55 am by anyone

» Търся някой за РП
Кеят Icon_minitime1Сря Яну 04, 2012 9:11 am by Мелиса Джоунс

» Въпроси
Кеят Icon_minitime1Пон Дек 12, 2011 8:09 am by Nathaniel S. Wildstorm

» Да се сприятелим...
Кеят Icon_minitime1Пон Дек 05, 2011 8:13 am by Dahlia Malory Fairwell

Вход

Забравих си паролата!



Кеят 5115215h
Приятели на форума
Кеят 2554884z

Кеят Mybanner

Кеят 2496170y

Кеят Baner4e

Кеят 34ih7uu





Кеят 2299019S

Pretty Little Liars-RPG forum

House of Night - един нов свят

Кеят 2681757A

Photobucket

Кеят Banner11

Кеят 67af94109851f323

Кеят 2726010b

Кеят Untitl13

Кеят 87933359

Кеят 486main

Кеят 2900851s

Кеят 2895021K



Кеят 2611282n

Кеят 3002948a

Кеят D500d84183db6bb8

Кеят 2981009N

Кеят Logo-3-1

Кеят 3087798S

Кеят Untitl10

Кеят 3050046m

Кеят 3253750Y

Кеят Oie_23721446F34bcC71

Кеят 3469647F

Кеят Fr

Кеят Untitl15

Кеят 3186694B

Кеят Wienrpg

Кеят 2378429t

Кеят 3541731b

Кеят 3561486b

Кеят 2940229H

Кеят 3568923w

Кеят Untitl10

Кеят Adewc7

Кеят 4243671D

Кеят 3670767f

Кеят 3727433J

Кеят 3672226e

Кеят 3739896a

Кеят Baner10

Кеят 001zxd

Кеят 3847610E

Кеят Rpg12

You are not connected. Please login or register

Кеят

3 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1Кеят Empty Кеят Пет Дек 03, 2010 6:26 am

Nathaniel S. Wildstorm

Nathaniel S. Wildstorm

Кеят 2723175S

2Кеят Empty Re: Кеят Сря Мар 02, 2011 7:05 am

Вероник А. Шевалие

Вероник А. Шевалие

Вероник погледна с пренебрежение към дългата синя рокля, която се влачеше по студения мраморен под на стаята и.Бе съвсем нова, ала не грабваше с нищо сърцето на притежателката си.В крайна сметка, нашата героиня реши, че за нищо на света няма да се върне пред разтворените врати на гардебора.Защото имаше проблем с вземанието на решения...И ако застанеше пред всичкия плат, подремващ там, щеше да се оплете в собственото си раздвоение на личността.
Хвърли бегъл поглед към огледалото, колкото да се увери, че русата и коса е в приличен вид и че не е успяла да изскочи от бялата панделка, и затръшна вратат на стаята.Тези четири стени я задушаваха и тя излезе с едничката цел да разходи новите си обувки и да поеме малко чист въздух.
Вятърът се уви около нея и това предизвика усмивка.
Продължи да върви все напред.Нямаше идя защо, но морето я теглеше...Сякаш бе някое въже, увило се около краката и и дърпащо я неумолимо.А тя не можеше да спре..Вървеше и вървеше и скорло соленият въздух нахлу в ноздрите и изпълни цялата и глава.
Въздъхна щастливо.Дървените дъски под краката и изскърцаха, сякаш някой ги мъчеше...Вероник стигна до края на кея и затвори очи.Слънцето тъкмо се подаваше и първите му лъчи погалиха лицето и.
Как само обичаше съботните утрини.Никакво мърморене от страна на леля и, никакви срещи с антипатичната учителка по пияно...Само спокойствие, тишина и...стъпки?Това ли чууваше тя?Дали не бе ужасяващата и леля, проследила я до тук с едничка цел най-нахално да я отведе в затвора от кадифе и мрамор под формата на голямото имение, в което вече две години нашата героиня свикваше да живее?

3Кеят Empty Re: Кеят Сря Мар 02, 2011 7:24 am

Портър

Портър

Този път наистина се постара да бъде в помощ. Някакъв необясним импулс, с който се бе събудил, го накара да отиде при майка си и да й отдаде вниманието си. Нещо, което се случваше толкова рядко, че мисис Фитцрой мигом намери около хиляда неща, с които да задръсти паметта на сина си. Портър се моташе из стаите, давайки мнението си за това и онова, дали онзи цвят бил подходящ и - о, какъв ужас! - коя рокля би подхождала най-много за поредното Събитие. Слала Богу, присъствието му този път не се изискваше, така че скоро младият мъж успя да си намери достатъчно добро оправдание и да се изниже през градината, преди безпогрешният нюх на майка му да го затрупа със задачи.
Тъй като старата дама никак не обичаше морето (макар и да живееше на остров), Портър не се чуди дълго къде да се скрие от погледа й. Старият кей му беше приятел от толкова дълго време, че той с радост се запъти към мястото, където щеше да напълни дробовете си с дъха на морска вода.
Вървеше бавно, с равномерни стъпки, а от погледа му не убягваше нищо. Затова и отдалеч забеляза, че и друг се радва на спокойствието на кея. Въпросният някой очевидно беше облечен в рокля. Е, това определено даде на мъжа конкретна посока и той тръгна към нея, без да дава израз на нетърпението си.
Тя се обърна, когато я доближи. Преди да й даде възможност да реагира по какъвто и да е начин, Портър се поклони леко и каза:
- Надявам се присъствието ми да не ви притеснява, госпожице.

4Кеят Empty Re: Кеят Сря Мар 02, 2011 7:39 am

Вероник А. Шевалие

Вероник А. Шевалие

Вероник не бе очаквала да срещне някого имено тук...Редица фактори я навяваха на тези мисли.Едният бе ранният час..Стрелката едва доближаваше седмицата.Ръка за ръка с другия факт, че това едва ли би била най-предпочитаната дестинация в съботната утрин.Особено за аристократ, какъвто очевидно бе новодошлият.Тези представители на обществото не можеха да не останат незабелязани.Като се почнеше от походката и се стигнеше до...
- Надявам се присъствието ми да не ви притеснява, госпожице.-маниерите....
Да, определено във вените му течеше дори само метафорично синя кръв.
Вероник се усмихна и се съсредоточи върху формирането на отговор.Двете години, които бе прекарала далеч от родната Франция, бяха изпълнени с протяжни петъци, в които нашата героиня вместо да се наслаждава на шоколадови бисквити, стоеше приведена над катедрата и се учеше да говори на английски.Първоначално езикът и напомняше на блъскащи се камъни, но постепенно свикна..Първите и изречения бяха "денят е прекрасен", "чудесен избор наистина", "сърдечно благодаря"..После нещата станаха по-сериозни.Като се почнеше от "наистина смятам, че инвестициите на кралската хазна в този проект биха били от полза на държавното устройство" и се минеше през "Този прохождащ автор изрисува една детайлна картина на съвременното поколение, която може само да ни накара да се замислим и да разграничим правилното от грешното въз основа на изградените морални порядки".
-Ни най-малко.-каза след кратък размисъл Вероник
Надяваше се френският и акцент да не е проличал много..Не, че не се гордееше с произхода си, просто предпочиташе да се слива с аристократите.Различните ставаха обект на злобно шушукане.Аурора мразеше този звук зад гърба си игледаше да страни от него.
-Какво ви доведе тук в тази прекрасна утрин?-попита Вероник с неподправено любопитство

5Кеят Empty Re: Кеят Сря Мар 02, 2011 8:15 am

Портър

Портър

През слуха на Портър премина едва доловимия й акцент, но той не го коментира. Предполагаше, че ако се стигне до обмяна на биографични бележки между двамата, тя сама щеше да спомене за произхода си, а той нямаше намерение да настоява предварително.
Напомни си, че все пак трябва да отговори на въпроса й. Докато говореше, очите му обхождаха заобикалящата ги действителност и попиваха всяко мъничко изменение на вълните.
- Малко разходка никога не вреди, нали така? А въздухът тук е омайващо свеж. Пък и способността на някои хора да ти вгорчават живота преди закуска е удивителна. - Последното бе почти промърморено и явно непредназначено за нея, макар че тя със сигурност го беше чула. На Портър не му се искаше да помръчава началото на запознанството им с приказки за майка си. Наистина не му трябваше да започва така, пък и нищо не е по-непривлекателно в очите на дамите от неблагодарен син, който отгоре на всичкото петни името на майка си на всеослушание. - Или казано другояче - виновна е Съдбата. Разбира се, ако не вярвате в подобни неща, забравете последните ми думи.
Портър вдигна поглед към небето, но явно не откри каквото търсеше и отново се обърна към събеседницата си.
- Моят въпрос, боя се, не е неочакван и всъщност вие вече го зададохте веднъж. И все пак... какво прави една млада дама тук? Не се ли предполага, че вършите някое от изисканите си занимания?

6Кеят Empty Re: Кеят Сря Мар 02, 2011 8:34 am

Вероник А. Шевалие

Вероник А. Шевалие

Вълна на смях блъсна Вероник и заплаши, че ще излезе навън, създавайки у непознатия едно..хъм, неприятно първо впечатление.Тя стрелна ръка и запуши устата си.Няколко секунди трябваше да минат преди да се опомни.
-Изискани?-повтори невярващо тя.
Не винеше непознатия за думите му.Все пак аристократите бяха такива..Влачеха след себе си епитети като "изискан", "благороден" ..дори "фин".Или пон е така бе на пръв поглед.Всъщност, за Вероник елитното общество бе доживотно следвано от "нафукан", "натруфен" и "досаден".А да се отдаде на "изискани" занимания..Уроците по пияно не бяха изискани..Бяха досадни.Черно-белите клавиши се бяха превърнали във врагове за нашата героиня.А малките стъклени очила на учителката и придаваха на очите и една кръгловидна форма, прилягаща повече на някоя котка.
-Досадни-поправи го Вероник-Реших, че няма да е лошо да..хъм...-затърси правилната дума
Буквите заподскачаха в главата и само миг по-късно изречението получи финалната си рамка.
-..избягам.Случвало ли Ви се е, да не можете да дишате в компанията на ежедневието.Доста е скучно понякога..Аз самата се нуждаех от разнообразяване на обстановката и ..воала!Сините дълбини на морето успяха да ме извлекат, признавам доброволно им се дадох, навън.-довърши тя
Изпускаше нещо..Някой мъничък детайл пак бе успял да се скрие от погледа и.
Ами да...Май бе редно да каже името си
-Вероник..Шевалие-пропусна второто си име...
Звучеше твърде натруфено.А и та самото не го харесваше особено.

7Кеят Empty Re: Кеят Сря Мар 02, 2011 8:51 am

Портър

Портър

Портър се усмихна подкупващо.
- Изглежда не съм ви преценил правилно, Вероник. Дамите, които срещам обикновено, имат навика да се прехласват прекалено много по бродериите си или други такива глупости, към които проявявам ни най-малък интерес. Права сте да ги окачествите като "досадни". Аз самият не се намирам в много по-различно положение, затова ви разбирам прекрасно. Принуден съм да мъкна подире си фамилията Фитцрой и ограниченията, които ми налага тя.
Мъжът внезапно се засмя.
- Но аз започнах наопаки. Така да бъде. Вече научихте фамилията ми. Сега ще ви кажа първото си име, защото поначало е неизползваемо. А то е Арчибалд, но го забравете преди да започнете да го свързвате с мен. И стигаме до момента, в който действително ви се представям. - Той направи драматична пауза за подсилване на ефекта, от която го досмеша. Предполагаше, че клоунските му изпълнения са твърде досадни на Вероник, но нищо не можеше да направи по въпроса. Идваше му отвътре. Май е някаква болест, мърмореше майка му всеки път, когато беше наблизо и имаше възможност да наблюдава сина си. - Аз съм Портър, приятно ми е, госпожице.
Този път се поклони малко по-ниско. Хвана ръката на Вероник и я целуна бързо, след което се отдръпна с престорено сериозно изражение. В този момент и шут би му завидял.
- След като разчупихме леда, заклеймявайки естествените си занимания, бих ли могъл да ви подлъжа да ми разкажете нещо повече за себе си?

8Кеят Empty Re: Кеят Сря Мар 02, 2011 9:08 am

Вероник А. Шевалие

Вероник А. Шевалие

Всяка от неговите думи се забиваше в черепа на Вероник.После нашата героиня правеше всичко възможно, за да отгатне значението и.Трудността на фразите, които използваше той, бе различна..И в крайна сметка тя се справи.Разбра какво и казваше той...Явно петъчните утрини не бяха отишли на вятъра.
Лек поклон и устните му се озоваха върху кожата на ръката и.Тя се усмихна леко.Не знаеше дали някога ще свикне с тази част от обноските, които трябваше да спазва мъжката част от аристократичното общество.
-Една малка ретроспекция в миналото ми, би пробудила смут в изражението ви...Поне така става с по-голямата част от тези, които успеят да се доберат до корените ми.Да речем, че причината се крие в моят, ..необуздан нрав, както казва ляла ми.Хоби ми е да провалям свитски събития...Това е причината милият ми татко да ме екстрадира от родната Франция и да ме прати тук..-довърши тя
Дали не бе уплашила непознатия?
Не, един поглед в негова посока и и стана ясно, че той не бе от типа хора, които се плашеха лесно...Е, все пак преценката на Вероник не можеше да се нарече "добра"...
-Ако не съм ви сплашила с думите си-поде тя -С радост бих изслушала вашата история..
Погледът и се върна върху морето.Дали ако цамбурнеше с дрехите, непознатия щеше да я помисли за луда..
Разтърси глава в опит да прогони тези мисли и се съсредоточи върху отговора на Портър.

9Кеят Empty Re: Кеят Сря Мар 02, 2011 9:23 am

Портър

Портър

"Франция! Колко интересно", помисли си мъжът и наклони глава. Не, не виждаше признаците, дори в акцента й, но от друга страна, той никога не е бил добър в различаването на нюансите на различните националности. Приемаше хората, такива каквито са и рядко се замисляше върху признаците, различаващи ги от самият него.
Така или иначе, Вероник му бе станала страшно симпатична, което автоматично намаляваше защитата му, но май нищо такова не се случваше с клоунстването му.
- Да ме уплашите? Съвсем не. Позволете ми да изкажа възхищението от смелостта ви. Уви, аз не притежавам такава, а ми се иска. Роден съм на острова, живея в скучновато и снобско семейство, което ден подир ден ми налага някакви ограничения. Като добър син, разбира се, избягвам да ги спазвам. Иначе нямаше да има смисъл от родителите. Май досега не съм провалял никакви събития, освен когато се сбих с братовчед си Майкъл, но това не се брои, защото него никой не го харесва. Веднъж щях да опозоря семейството. Името на позора ми бе Арая, но скъпите ми майка и татко се погрижиха да бъде отстранен с жестокостта на атом, разразвящ човешко тяло, за да го изследва...
Всичко това бе казано с равен тон, неиздаващ горчивина, макар че в очите му се бяха появили гневни пламъчета. Все пак, не искаше да изревава мъките си на девойката, затова побърза да се усмихне.
- Простете, тези приказки не са подходящи за такава компания като вашата. Може би госпожицата желае да ми сподели нещо повече за Франция? - подхвърли той, влагайки в думите си известна подканваща нотка. Ще ми бъде любопитно да чуя за страна, за която научавам само от книгите и хорските приказки, но никога не съм виждал с очите си.
Наистина се интересуваше и със сигурност се настои така, че да попие всяка нейна дума.

10Кеят Empty Re: Кеят Сря Мар 02, 2011 9:39 am

Вероник А. Шевалие

Вероник А. Шевалие

-Франция...Макар да живях там близо шестнадесет години, най-ярките ми спомени са как заливам поредния натруфен граф с грахова супа на някой от снобските приеми на баща ми.Знаете ли, това зелено допълнение в лицето на гореспоменатата каша изключително добре допълва визията..Франзия не може да се сравни с нищо..Всичко там е различно.Като се почне от въздуха и ако щете вярвайте се стигне чак до водата...-носталгията пролича в гласа и
Част от думите на събеседника и се бяха забили в главата и.Тази промяна в интонацията не бе случайна.Ала тя положи всички усилия, за да потисне любопитството си.Трудна задача...но все пак окичена с определението "успешна".
-Знаете ли кое би било хубаво..да зарежем тази учтива форма..истинска болка за езика ми-призна накрая Вероник
Да, истински срам за аристократите би нашата Вероник..Може би бе осиновена.Най-вероятно бе дъщеря на някой пират...Защото нейното поведение прилягаше повече на някой морски вълк.Не на "дама".
Крачка напред и дъските на конструкцията отново изскърцаха..Само още няколко сантиметра и щеше да усети студената морска вода.
Още веснъж разтърси главаТези мисли не я водеха в правилна посока..
-Искам-изтърси несъзнателно в отговор на мислените си братвежи
Искаше да прекрачи границата.Именно тази нейна черта я бе запратила далеч от родината.Необмислените действия и необузданата и природа..резултат-наказана и то как....

11Кеят Empty Re: Кеят Сря Мар 02, 2011 10:03 am

Портър

Портър

- Прави си, да заражем официалностите. Изморителни са - съгласи се мъжа, превключвайки почти магично на правилния тон. Винаги бе успявал с лекота да се адаптира в различни ситуации и сега не правеше изключение.
Но скоро съзнанието му беше привлечено от странното държание на французойката. Изглежда тя се бе съсредоточила в мислите си дотолкова, че да забрави къде в действителност се намира. Или може би разбираше, но все пак зловещото поскръцване на кея и приближаването й до края му обезпокоиха мъжа.
- Човек не трябва да спира да иска, Вероник, но не мисля, че това е разумно. Водата е прекалено студена - каза Портър и потръпна несъздателно. Мисълта за студената вода, която щеше да го обгърне, не му се понрави. - Не съм отличен плувец, а ако се наложи да те спасявам, най-много да се удавя вместо теб - додаде той шеговито. - Защото ще ми се наложи да те последвам, ако влезеш във водата, макар че няма да одобря постъпката ти, понеже няма да ни удобно да водим разговор, ако се намираме на различно равнище.
Наистина щеше да е жалка картинка. Всъщност никога не бе развил умението да плува, макар че какво по-логично за човек, живеещ на остров? Съзнанието му така и не допусна възможността, че би се стигнало до там, че да спасява живота си (или нечии друг, какъв абсурд!) от морските стихии, но изведнъж му се отдаде възможност да размисли върху тази приумица на съдбата. Способността му да се задържа на повърхността посредством комични движения едва ли ще е най-привлекателната за който и да е наблюдател. Портър преглътна срама от въображаемата сцена, надявайки се да не му се налага да стига до там.
Той пристъпи няколко крачки напред също като нея и надникна към водата, сякаш не знаеш какво ще намери там.
- Но ако настояваш... - подхвърли, взрян във водното им отражение.

12Кеят Empty Re: Кеят Сря Мар 02, 2011 10:20 am

Вероник А. Шевалие

Вероник А. Шевалие

Неволята бе научала Вероник да плува.Като виден представител на онези части от обществото, които просто не могат да си намерят място, още едва на четири тя се бе озовала сред студените морски вълни.Малко ръкомахане, обилно нагълтване с вода и ..тя все пак се бе научила да плува.Докарваше инфаркт на майка си всеки път щом упражняваше новопридобитите си умения.Ала това не я спираше..
-Сам го каза, човек не трябва да спира да иска..-усмихна му се тя
И все пак колкото и неразумна да беше, реши да потисне желанието.Вместо това седна върху дървените дъски, провеси крака и опря ръцете си, затваряйки очи.Усети слънчевите ласки и се почувства цяла.
-Ще поотложа скачането..-промърмори Вероник-И тъйкато сега сме на различно морско равнище, ще бъде добре и ти да седнеш.
Обичаше да извърта чуждите думи..точно както сега.Това превърна повърхностната и усмивка в по-дълбока, достигаща чак до очите и.
Водата бе тъй примамлива..Но не.Тя щеше да се държи прилично.Поне за сега.Щеше да остави недообмислените действия за по-късно.Защото ако публиката и бе леля и, те и носеха двойна наслада.Особено онзи поглед тип “Вероник Аурора Шевалие, твоето поведение е непристойно за една млада дама, още повече от рода Шевалие”.

13Кеят Empty Re: Кеят Сря Мар 02, 2011 10:43 am

Портър

Портър

- Много мъдро от твоя страна - отбеляза Портър, докато сядаше до нея. Думите му заместваха въздишка на облекчение, която въпреки че се опита да скрие, не остана скрита за девойката. - Щях да коментирам прекрасното време, но май не е уместно. Приказките за времето убиват ентусиазма за разговор, затова ще премина нататък. - Арчибалд отново бе зареял поглед в хоризонта пред тях, но очевидно вниманието му си оставаше приковано върху Вероник. Някои така и не свикнаха с тази му странност. - Ето един въпрос: често ли изпитваш склонност да скачаш от разни места? Питам от любопитство, не си мисли, че искам да критикувам постъпките ти. Рискът е само за хора, които са достатъчно смели да го поемат, каквато си и ти, в случая.
Нещо изкряка грозно. Птица или пък някое същество от неизвестен произход. Някои биха го приели като разваляне на прекрасната атмосфера, но за Портър беше по-скоро допълнение, което го развесели. Не беше нужно да прелитат херувимчета, да се появят дъги или - пази Боже - да пропеят славейчета. Харесваше му, че Вероник е с по-нестандартно мислене, а още повече, че природата явно ги подкрепяше.

14Кеят Empty Re: Кеят Сря Мар 02, 2011 10:57 am

Вероник А. Шевалие

Вероник А. Шевалие

-Да не би да ме питаш, защото си мислиш, че съм склонна към самоубийство..-момичето за пореден път се опита да прикрие смеха си-Да.Обичам да чувствам притока на адреналин във вените си..Е, когато хвана куки за плетене също усещам известно количество страх, но то се дължи по-скоро на факта, че разполагам с две леви ръце.Често се случва да се набода заради този мъничка подробност..Но да застанеш на ръба и да усетиш, че ти остават броени мигове на земята...неописуемо.Осъзнаваш, че няма нищо по-хубаво от вятъра в лицето ти, от мириса на океана...Звуча ли като самоубийца?-повдигна вежда Вероник
Гледаше на себе си като откачена натура, способна да скалъпи някоя глепост за част от секундата.Но смяташе, че ако бе различна, ежедневието и би било пъти по-скучно.Съсредоточено основно върху онези черно-бели клавиши на пияното, които агонизираха под пръстите и.
-Остави това..няма нужда да отговаряш.Колкото и самоубийствено да звуча, ще ти кажа едно-трябва да го опиташ, за да разбереш какво имам предвид..Падал ли си насън?Глупав въпрос...едвали има някой, който да не е политал във въображаемата паст, изрисувана от съзнанието ни.Та то е същото..но сто пъти по хубаво...
Да, вече бе сигурна, че ще си спечели някой изучаващ поглед от страна на Портър.Е не беше като да не го е заслужила..С тези дзен-будистки изказвания звучеше като самоубийца дори в собствените си уши.

15Кеят Empty Re: Кеят Чет Мар 03, 2011 7:34 am

Портър

Портър

- Да, определено звучиш самоубиствено - съгласи се приятелски Портър и се засмя. - Аз не съм регистрирал у себе си такива наклонности, макар че лудостта понякога се спотайва надълбоко и изкача, когато най-малко очакваш. Поне с братовчедка ми Дарин беше така. Горкото момиче.
Но в гласът му нямаше и капчица съжаление, нито дори презрение. Само чиста, неподправена надсмешка. Усети, че отново отнесе разговора към роднините си и изпита разочарование от самия себе си. Нима му беше толкова трудно да забрави за момент фамилията Фитцрой и всичко, което вървеше заедно с нея?
- Може би е наследствено - изтъкна накрая, давайки си вид, че е размислявал именно върху тази си теза. - Какво ще кажеш, Вероник, дали няма семейната лудост да се прояви след година-две, че и по-рано?
Мъжът се замисли над тази възможност, представяйки се под ръка за една от далечните си братовчедки, която майка му му беше харесала за жена. Пълен ужас. Не се съмняваше обаче, че ще се стигне и до този момент. В тези среди рано или късно всеки стигаше до там. И тогава, мислеше си Портър, а в душата му се смееха хиляди малки дяволчета, ще настане истинския цирк.

16Кеят Empty Re: Кеят Чет Мар 03, 2011 7:50 am

Вероник А. Шевалие

Вероник А. Шевалие

-Моята лудост не е семейна черта..тя е вид бягство.Милият ми татко е по-скучен и от черна дъска, а майка ми не остава по-назад.Аз никак не искам да подражавам на родителите си и спасението идва под формата на лудост.Един, два скока от някоя скалала...А и нормалните хора умират от скука.Простичкото доказателство може да се докара с едно щракване.Ако някой от гореспоменатото общество на нормалните хора без халюцинации бъде затворен в напълно празна стая, то той без съмнение би се присъединил към отбора на лудите и простичкото обяснение е суката.Тя със зловещия си вид, задушава всичко по пътя си.И тогава обикновения нормален човечец решава, че фантазиите ще разведрят обстановката около него.Ще изпъдят скуката.И те безспорно успяват да го направят..Ала нищо не идва дарум.И в нашия случай нежелания бонус е лудостта.Вярно, изглежда твърде зловещ на пръв поглед, но добрата страна е , че веднъж получиш ли го, можеш да бъдеш сигурен, че скуката има доживотна ограничителна заповед ...-Вероник изля целия поток от думи, сигурна, че събеседникът и вече се съмнява какво е психическото и състояние.
Не го винеше.Ала отново бе забравила нещо..Да, отговорът на въпроса, който и бе задал Портър.
-Предполагам има семейна лудост...А ако се прояви..то жертвата и не би трябвало да се чувства жертва.Нещата трябва да се гледат от позитивната страна...Скуката ще бъде отстранена...-момичето замълча за миг
-Мислиш ли, че съм луда?-попита най-накрая тя и всяка следа от шегавоит тон бе заличена, давйки път на сериозно изражение..Нещо, което рядко можеше да се види върху лицето на нашата героиня...

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите